YPG Rojava’da Seferberlik İlan Etti! Sivilleri Sınıra Dizdi

Kürt haber sitelerinin verdiği bilgiye göre terör örgütü YPG, Rojava'da sözde seferberlik ilan etti. Teröristler ayrıca sınırda sivilleri yerleştirmeye başladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri uzun süredir Suriye sınırına gerçekleştirdiği askeri yığınağın sonrasında harekete geçiyor. Yabancı ajanslar TSK’nın harekatı başlattığı ile alakalı iddialar ortaya atarken gözler Fırat’ın doğusuna çevrildi. Kürt sitesi Rudaw’ın son dakika haberi olarak geçtiği bilgiye göre ‘Rojava’ olarak isimlendirilen bölgede genel seferberlik ilan edildi. Sözde Rojava Özerk Yönetimi tarafından verilen karar yazılı bir açıklamayla şu şekilde açıklandı:

ROJAVA’DA SEFERBERLİK İLAN EDİLDİ

“Türkiye ve Suriyeli çetelerin tehditleri karşısında 3 günlük genel seferberlik ilan ediyoruz. Tüm yönetim, kurum ve bütün güçlerimizle halkımızı sınırda bir araya gelmeye davet ediyoruz. Kürdistan ve dünya halkına eylem ve grev yapma sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyoruz”.

SİVİLLERİ SINIRA YERLEŞTİRİYORLAR

Suriye’den haberler veren bir başka Kürt sitesinde bulunan haberlere göre ise yerel yönetim sivil halkı sınırdaki Serakaniye’ye konuşlandırıyor. Uluslararası alanda Türkiye’yi sivillere saldırıyor gibi yansıtmak isteyen YPG, buralarda ‘nöbet çadırları’ kuruyor. PYD sosyal medya sayfalarından da sınırda siviller olduğu propagandası gerçekleştiriliyor.

“TÜRKLERE KARŞI TÜM GÜCÜMÜZLE SAVAŞIRIZ”

Bölgedeki YPG güçlerinin başında olan ve kendini askeri meclis sözcüsü olarak bildiren Mihemed Heci Mehmud, “Türkiye saldırırsa tarihi bir direniş göstereceğiz. Türklere karşı tüm gücümüzle savaşırız” dedi.

PKK DA ORTAYA ÇIKTI

Bugüne dek YPG ile kendini örten PKK artık açık olarak Suriye’de meydana çıkmaya başladı. PKK’daki üst düzey teröristlerden Bahoz Erdal “Savaş bizim üstümüzde farzdır. Bundan kaçamayız. Bedeli ne olursa olsun bunu yapmak mecburiyetindeyiz” diyerek tehdit etti.

PKK elebaşısının bu sözleri Türkiye’nin operasyonunun ‘ne kadar gerekli’ olduğunu bir defa daha ortaya çıkardı. Türkiye PYD/YPG’nin PKK artığı olduğunu uluslararası arenada bir çok defa söylemişti.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı