YPG, Askere Alma Yaşını 44’e Çıkardı

Terör örgütü YPG, Barış Pınarı Harekatı’nın başlamasının ardından zorla askere alma yaşını 44’e çıkardı.

Suriye’nin kuzeyinde kontrol ettiği yerlerde daha önce “seferberlik” ilan eden terör örgütü YPG/ PKK, Barış Pınarı Harekatı’nın başlamasının ardından zorla silah altına alma uygulamasının kapsamını genişletiyor. YPG/PKK, iki hafta önce başladığı zorla silah altına alma uygulamasındaki yaş sınırını büyüterek 39’dan 44’e yükseltti.

SEFERBERLİK İLAN ETMİŞLERDİ

Türkiye’nin güney tarafında kurulmaya uğraşılan terör koridorunu yıkmak, bölgeye barış ve huzuru getirmek için yapılan Barış Pınarı Harekatı, terör örgütünde endişeye sebep oldu. Suriye’nin kuzeyinde kontrol ettiği yerlerde “seferberlik” ilan eden terör örgütü YPG/PKK, günde ortalama 20 kişiyi zorla silah altına alıyor.

Zorla askere alma uygulamasına iki hafta önce başlayan örgüt, Tel Abyad’ın haricinde Rakka, Rasulayn ve Münbiç ilçeleri ile etrafında da bu uygulamayı büyüterek devam ettiriyor.

15 KÖY TERÖRDEN ARINDIRILDI

Havadan ve karadan ateş altına alınan teröristlerin işgalindeki Tel Abyad ile Resulayn şehirlerinin arazisindeki 15 köy, PKK/YPG’den temizlenerek, güvenli duruma getirildi. Teröristlerden arındırılan köylerde tuzaklanmış patlayıcı bulunup bulunmadığının kontrolü gerçekleştirilirken, buralardaki terör örgütünün tahkimatları da tahrip edildi. Operasyon süretli bir biçimde devam ederken terör örgütü YPG camilere gizlenip, minarelerden ateş açtı. Teröristlerin, aynı zamanda insansız hava araçları (İHA) ve savaş uçakları ile görüntü alınmaması amacıyla bazı yerlerde lastik yakarak, karartma uyguladığı aynı zamanda çokça yer değiştirip, saklanmaya çalıştığı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı