Youtube videolarının altında alışveriş reklamları için onay geldi

Google yeni reklam stratejileri üzerinde çalıştığını Youtube videolarının altına gelecek yeni alışveriş reklamları ile ortaya çıkarmış oldu. Test aşmasında hizmete alınacak Youtube videolarının altındaki alışveriş reklamları ile ilgili detaylar çok yakında ortaya çıkacak.


Youtube videolarının altında alışveriş reklamları için onay geldi

Google’ın sahibi olduğu bir girişim olan Youtube için yeni reklam stratejileri üzerinde duruluyor. Google ve Youtube arasındaki reklam işbirliği sebebiyle hem yayıncılar reklamlardan para kazanıyor hem de Google çok ciddi bir gelir elde ediyor. Google Adsense reklamlarından ayda milyonlarca dolar kazanan birçok girişimcinin olduğunu haberimizin başında söyleyelim. Youtube videolarının altında reklam geleceği ortaya çıktı.

İLK AŞAMADA TEST REKLAMLARI GÖSTERİLECEK

Youtube’da izlediğimiz videoların artık alışveriş reklamları çıkacak. Bu alışveriş reklamları Google tarafından gösterilecek fakat ilk aşamada test aşamasında olacak. Test aşaması bittikten sonra artık sağımız solumuz alışveriş reklamı olacak ve Youtube bizi bir şeyler satın almaya zorlayacak. Google reklamlara olan bakış açısını 2019 yılında değiştirme kararı aldı ve yeni reklam stilleri ile karşımıza çıktı. İnsanlar reklamlardan bu kadar bıkmış iken ortaya çıkmış yeni reklamların başarısını bizde çok merak ediyoruz.

GOOGLE ALIŞVERİŞ SEKTÖRÜNE GİRECEK

Dünyanın en zengin ve saygın şirketi seçilen Amazon’dan sonra Google bu konuda sessiz kalmamayı tercih etti. Yapılan toplantılar ve diğer uygulamalar neticesinde Google’ın alışveriş sektörüne hızlı bir şekilde gireceği düşünülüyor. Youtube videolarının altında gösterilen alışveriş reklamlarının Google’a ait bir alışveriş platformunun mu yoksa rekabet ortamını kızıştırmak için her şirketin kullanabileceği mi bir alan mı olacak merak ediyoruz. Amazon ile Google arasındaki rekabetin kızışması elbette bu tür projelere de hız kazandırdı.

Yazar: Seher Demirol

Seher Demirol
Adana'da 1989 senesinde dünyaya gelen Seher Demirol, Marmara Ünivetsitesi mezunudur. 2014 senesinden beri haber sektöründe çeşitli kategorilerde görev alan Demirol, kendini magazin alanında ilerletmiştir. Yaptığı çarpıcı haberlerle birçok kez medya gündemine oturan Demirol, kariyerine ulusal haber sitelerinde editörlük görevi alarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.