YouTube, TikTok’a rakip geliyor! 15 saniyelik videolar testte

Video uygulaması TikTok kısa süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya ulaştı. Bu gelişmeyi gören YouTube boş durmadı ve 15 saniyelik test videolarını yayınlamaya başladı. YouTube tarafından henüz test aşamasında olan videolar TikTok tarzına fazlasıyla benziyor.
Takip et
YouTube, TikTok’a rakip geliyor! 15 saniyelik videolar testte
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dünyanın en büyük video yayın platformu olan YouTube, TikTok benzeri bir özellik üstünde çalıştığını duyurdu. YouTube, testlerine başladığı yeni özellikle alakalı yaptığı açıklamada, mobil kullanıcıların bu özelliği kullanarak 15 saniyeye kadar videolar kaydedip, yayınlayabileceklerini duyurdu. Özellik, kullanıcıların karşısına ‘Yeni video oluştur’ menüsünde bir seçenek olarak çıkacak.

YouTube’un yeni özelliği, tıpkı TikTok’ta olduğu gibi, kullanıcılar ekrandaki kayıt düğmesine bastığında kayda başlıyor. Kayıt başladıktan sonra kullanıcı, isterse ekrana bir defa dokunarak kaydı durdurup tekrar başlatabiliyor. YouTube, ayrı ayrı çekilen klipleri otomatik olarak birleştiriyor.

15 saniyelik videolar özelliğinde filtre ve efekt olup olmayacağı bilinmiyor

YouTube, TikTok’a rakip geliyor! 15 saniyelik videolar testte

Youtube, TikTok benzeri yeni özelliği hakkında detaylı bir açıklama yapılmadı. Bu sebeple yeni özelliğin video hızını değiştirme, filtreler, efektler ve videolara müzik ekleme gibi özellikler getirip getirmeyeceği henüz belli değil.

YouTube, farklı bir platformdaki özelliği ilk defa kendi platformuna eklemiyor. YouTube, 2017 yılında Instagram’ın Hikayeler özelliğinin bir benzerini de kendi bünyesine eklemişti. Bununla beraber 15 saniyelik videolar özelliğinin Hikayeler’e kıyasla YouTube’a daha fazla uyacak bir özellik olduğu söylenebilir.

YouTube, TikTok’a rakip geliyor! 15 saniyelik videolar testte

YouTube, yeni özelliği şuanlık küçük bir içerik yaratıcı grubuyla test ettiklerini duyurdu. Firmadan yapılan açıklamada iOS ve Android için yapılan denemenin kısa videolar için yapılan birkaç testten biri olduğu bildirildi. 

YouTube’un TikTok’u huzursuz edecek son çalışması, tam da TikTok’un reklam verenler için yeni bir araç duyurduğu esnada geldi. TikTok bugün, uygulamada iş yapmak isteyenler marka ve firmalar için yeni platformu TikTok For Business’ı duyurdu. Bu yeni site, TikTok’ta reklam vermek isteyenlerin firmanın reklam tekliflerini görebileceği ve kampanyalar yaratabileceği bir platform olarak duyuruldu. 

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.