Youtube, Robot Dövüşü Videolarını Yasakladı!

Youtube, binlerce robot dövüş videosunu sildi. Konuyla ilgili sosyal medyada büyüyen tepkiler üzerine Youtube, “Yapay zekanın yapmış olduğu bir hata” dedi.
Youtube, Robot Dövüşü Videolarını Yasakladı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Youtube’un yapay zeka filtre sistemi, robot dövüşleri yayınlarını, “Hayvan zulmü” kategorisinde değerlendirerek sildi. Bu olay sosyal medyanın gündemine oturdu. Sosyal medyada, “Yapay zekalar robotlardan taraf olmaya başladı”, “Bir gün yapay zekanın harekete geçeceğini biliyorduk” gibi yorumlar ve espriler yapıldı.

BattleBots adlı bir robot dövüş organizasyonuna ait tüm videolar silindi. BattleBots yarışmacılarından Jamison Go, organizasyonda yaptığı maçları kendi Youtube kanalına da yüklüyordu. Jamison Go, Twitter hesabından yaptığı açıklamada bir ekran görüntüsü de paylaştı ve, “Benim bugün 9 videom silindi. Başkalarının ise binlerce videosu silindi. Youtube’un sporumuza sahip çıkmasını istiyoruz. Bu dövüşlerde hayvan yok. Bu dövüşlerde canlılar yok” ifadelerini kullandı.

“YOUTUBE’UN YAPAY ZEKASI, ROBOT KARDEŞLERİNİ KORUDU”

Youtube ise büyüyen tepkilerin ardından, silme işlemlerinin yanlışlıkla yaşandığı ve hatanın Youtube’un kontrol yapan yapay zekasında olduğunu söyledi. Twitter’da konuyla ilgili yapılan bir yorumda ise, “Sanırım videolar tekrar geri yüklenecek. Youtube’un yapay zekası, kardeş robotları korumanın başka bir yolunu bulana kadar, videoları hızlıca izleyin” esprisi yapıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.