“Youtube Music” Rekabete Dahil Olmaya Çalışıyor!

Youtube her ne kadar dünyanın en popüler video hizmeti sağlayan internet sitesi olsa da, kendi adını taşıyan müzik uygulaması o kadar popüler olamadı.
“Youtube Music” Rekabete Dahil Olmaya Çalışıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dünyanın en popüler video sitesi Youtube, kendi adını taşıyan Youtube Music uygulamasıyla rekabete dahil olmaya çalışıyor. Pazar lideri Spotify ve rakibi Apple Music ile yarışa katılmak isteyen Youtube Music, yeni bir özellik duyurdu.

Youtube Music, son birkaç ayda yaptığı değişiklerle hem işlevsellik hem de kolaylık açısından rakiplerine yetişebildi. Fakat, rekabete girebilmek için onlardan farklı özellikler sunabilmesi gerekiyor. Bu kapsamda yeni bir özelliklik duyuran Youtube Music, kullanıcıların video ve ses arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilmelerini sağlayan özelliği duyurdu. Kullanıcılar bu geçişi sadece tek bir parmak hareketiyle gerçekleştirebilecekler.

VİDEO VE SES ARASINDA TEK DOKUNUŞLA GEÇİŞ

Ekranda bulunan bir buton ile kullanıcılar, ister videoyu izleyerek şarkı dinleyebiliyor, isterlerse de sadece şarkıyı dinleyerek daha az veri kullanımı sağlıyorlar. Resmi Youtube blog yazısında yayınlanan makaleye göre, videoya geçiş ya da sadece sesi dinleme butonu mükemmel zamanlamayla çalışıyor. Buton, hiçbir şekilde kesinti veya duraklama yaşatmıyor. Youtube Music şu an 5 milyon şarkıyla hizmet veriyor. Fakat, orijinal Youtube üzerinde, dünyanın geçmişten günümüze yapılmış tüm şarkıları bulunuyor. Dolayısıyla Youtube Music içindeki şarkı sayısının zamanla artacağı bekleniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.