YouTube Fenomeni Porçay’a 4 Yıl 2 Ay Hapis Cezası

YouTube'da çektiği parodi videolarıyla bilinen 'Porçay' kullanıcı adlı sosyal medya fenomeni Ö. A.'ya 'Uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımını özendirmek' suçlamasıyla 4 yıl 2 ay hapis cezası verildi. sosyal medyada #freeporçay etiketiyle Porçay'a binlerce destek mesajı geldi.
Takip et
YouTube Fenomeni Porçay’a 4 Yıl 2 Ay Hapis Cezası
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul 18. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Porçay’ın çektiği ‘Ot İçiyorum’ başlıklı parodi video nedeniyle 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

Mahkeme, Ö. A.’nın ‘Uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımını özendirmek’ gerekçesiyle 4 yıl 2 ay hapsine hükmederken, T24’e konuşan Porçay kararı istinafa taşıyacaklarını söyledi.

YouTube Fenomeni Porçay’a 4 Yıl 2 Ay Hapis Cezası

“Uyuşturucuya teşvik etmek bir kenara, kullanmam bile”

Sürecin 2018’de başladığını belirten Porçay, şarkısının ve klibinin parodi olduğunu vurgularken, şu ifadeleri kullandı:

“Olayın gerçekliğini kavramakta zorluk çekiyorum. Uyuşturucuya teşvik etmek bir kenara, kullanmam bile. Elimden geldiğince şarkımın parodi olduğunu belli etmeye çalıştım. Bu şarkıyı, dinleyen herhangi bir insanın ciddiye almasının imkanı yok. Aksine klipte uyuşturucu yüzünden hayatı mahvolan bir insanı canlandırdığımı, izleyen herkes kolayca fark edebilir. Bu durumdayken bunları yaşamak beni son derece üzdü ve yıprattı.”

Öte yandan, sosyal medyada #freeporçay etiketiyle Porçay’a binlerce destek mesajı geldi.

“Olayın gerçekliğini hâlâ idrak edebilmiş değilim”

Karar sonrası sosyal medya hesabından açıklama yapan Porçay, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Yaptığım Ezhel parodisi yüzünden bugün hakim hakkımda 4 yıl 2 ay hapis cezasına karar verdi. Olayın gerçekliğini hâlâ idrak edebilmiş değilim bu yüzden üzerinde konuşmam doğru olmaz, yakında geçirdiğim süreci bir videoda anlatacağım.” T24

YouTube Fenomeni Porçay’a 4 Yıl 2 Ay Hapis Cezası YouTube Fenomeni Porçay’a 4 Yıl 2 Ay Hapis Cezası YouTube Fenomeni Porçay’a 4 Yıl 2 Ay Hapis Cezası

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.