Younes Belhanda’dan Taraftara Küfür! Fatih Terim Savundu

Belhanda, Şampiyonlar Ligi'nde Real Madrid'e karşı gösterdiği vasat performansının ardından oyundan alınırken kendisine tepki gösteren taraftara küfür etti
Younes Belhanda’dan Taraftara Küfür! Fatih Terim Savundu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Özel Haber

Süper Lig’de istenilen seviyeye bir türlü gelemeyen Galatasaray, bir yandan sakatlık bir yandan formsuzlukla uğraşırken, son olarak oyundan çıkarken kendisini ıslıklayan taraftara küfür eden Belhanda ile uğraşmaya başladı.

Son dönemlerde kötü futbolundan çok isteksiz tavırlarıyla tepki toplayan Belhanda kredisini tüketti.

BELHANDA KÜFÜR ETMEYİ KENDİSİNDE HAK GÖRDÜ

Galatasaray taraftarı artık Selçuk İnan, Belhanda gibi isimleri izlemek ve katlanmak istemiyor. Süper Lig’in başlamasından itibaren canını dişine takarak Belhanda’nın bölgesinde en iyi oynayan isimlerden biri olan Ömer Bayram hala kulübede otururken, geçtiğimiz sezon en çok ceza sahasına giriş yapan orta sahalardan biri olan Taylan Antalyalı 1 dakika bile süre alamıyorken, Fatih Terim’in sonsuz güvenini şımarık tavırlarıyla taçlandıran Belhanda, hem kötü hem ruhsuz oynadığı maçtan çıkarken binlerce lira kombine, loca veya bilet parası vermiş, hafta içi işini gücünü bırakarak gidilmesi oldukça zor bir lokasyonda bulunan stada gelen TARAFTAR’a küfür etmeyi kendisinde hak gördü.

YOUNES BELHANDA NE DEDİ?

Galatasaray’da Wesley Sneijder gibi bir yıldızın ardından takıma katılan, geldiği günden beri Sneijder’in yarısı kadar katkı sağlayamayan Younes Belhanda oyundan çıkarken tüm dünyanın izlediği bir karşılaşmada Galatasaray taraftarına ne küfür etti? Younes Belhanda, “Bande de fils de p*ute, je vous bai**” ifadelerini kullandı. Bu cümle tam olarak O…Ç… hepinizin A…K… anlamına geliyor. Bu cümlelerden önce kullandığı Arapça “Niko**k” cümlesi, A…S… anlamına geliyor.

FATİH TERİM BELHANDA’YI SAVUNDU

Galatasaray ile özdeşleşmiş, adına besteler yapılmış, İmparator Fatih Terim nağmeleriyle tüm sevgiyi üstünde yıllarca hisseden Fatih Terim, “Taraftarlarımızın ve seyircilerimizin bilmesi gereken bir şey var ki, performansını beğenmediğimiz oyuncuya biz zaten gereğini yaparız. Her zaman da böyle olmuştur. Yine söylüyorum, Ali Sami Yen’de oyuncuların yuhlanması açıkçası benim hiç alışık olmadığım, beklemediğim bir şey. Taraftarımız böyle bir şey yapmaz, herhalde seyirci böyle bir şey yapar. Onun için üzgünüm. Tabii çıkarken ne oldu ne dedi bilmiyorum. Zaten oyundan düşmeseydi, yuhlamalar başlamasaydı Belhanda’yı çıkarmazdım. Seri’nin de sarı kartı vardı. Daha birkaç ay öncesinde şampiyon olan bir takımdan bahsediyoruz. Muhakkak zaman zaman tepki olacaktır ama bu yuhlanma, hakaret, küfür hele hele Ali Sami Yen’de pek alışık olduğum bir şey değil.”  ifadelerini kullandı.

Fatih Hoca artık Belhanda’nın ne söylediğini biliyorsun. Belhanda sadece üstünde sarı kırmızı olan herkese ağıza alınmayacak küfürler etti. Aradan taraftar ve seyirciyi ayıklamak yerine Belhanda’nın cezasını kesmen dileğiyle…

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.