Yörük kız Müslüme 6 gündür kayıp!

Mersin’de, 10 Kasım’da kaybolan Sarıkeçili Yörük kızı Müslüme Yağal’ı arama çalışmalarına devam ediliyor. Müslüme’nin kaçırılma olasılığı üstüne savcılık kararıyla birçok kişinin ifadesine başvuruldu.
Takip et
Yörük kız Müslüme 6 gündür kayıp!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Mersin’de, 10 Kasım’da kaybolan Sarıkeçili Yörük kızı Müslüme Yağal’ı (3) arama çalışmalarına devam ediliyor. 200 personel, 100 gönüllü, arama kurtarma-kadavra köpekleri, keşif uçağı ve dronlu aramalarda Müslüme’nin henüz izine rastlanmazken, olayın üstünden 5 gece geçti. 20 kilometrekarelik alandaki aramalarda bulunamayan Müslüme’nin kaçırılma olasılığı üstüne savcılık kararıyla birçok kişinin ifadesine başvuruldu.

Karaman’dan kış mevsimini geçirmek için Gülnar’ın Yanışlı Mahallesi’ne göçen Sarıkeçili Yörükler’den Yağal ailesi, 10 Kasım’da konaklayacakları çadırı kurduktan sonra saat 17.00’de kızlarının kaybolduğunu fark etti.

Çadırın önünde oynarken kaybolan Müslüme’yi bulamayan ailesi, güvenlik kuvvetlerinden yardım istedi. İhbar üstüne jandarma, itfaiye ve AFAD, AKUT ve sağlık ekipleri bölgeye sevk edildi. Bölgedeki arama çalışmaları devam ederken, Gülnar Kaymakamı Yunus Emre Bayraklı’nın koordinesindeki ekipler, 20 kilometrelik alandan fazla bölgeyi tek tek tarıyor.

Yörük kız Müslüme 6 gündür kayıp!

Yakınları Müslüme’den gelecek haberi beklerken; 200 personel, 100 gönüllü, arama kurtarma-kadavra köpekleri ve dron destekli arama çalışmalarında henüz ize rastlanmadı.

ARAMA TARAMA ÇALIŞMALARI YENİDEN BAŞLADI

Kaymakam Bayraklı’nın koordinesindeki ekipler, sabahın erken saatlerinde tekrardan arama tarama çalışmalarına başladı. Ekipler, sarp dağlık bölgedeki vadi, orman ve dağlık alanda çalışmasını sürdürürken, aramada iz takip ve kokuya duyarlı köpekler de kullanılıyor. Çarşamba gününden bu yana devam eden tarama çalışmalarından netice elde edilememesi sebebiyle Müslüme’nin kaçırılma olasılığı üstünde duruluyor. Soruşturma kapsamında savcılık kararıyla birçok kişinin de ifadesine başvuruluyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.