Yörsan süt ve süt ürünleri fabrikası icra ile satışa çıkıyor!

Balıkesir’de 2019 senesinde kayyum atanan ve hakkında iflas davası görülen 57 sene önce kurulan Yörsan’ın iflasına karar verilmesinin sonrasında yeni gelişme meydana geldi. Balıkesir’in en büyük süt ve süt ürünleri fabrikalarından olan Yörsan icradan satışa çıkacak.
Takip et
Yörsan süt ve süt ürünleri fabrikası icra ile satışa çıkıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yörsan, 2014 senesinde Birleşik Arap Emirlikleri merkezli bir firma tarafından satın alındıktan sonra, 2018 senesinde B.A.E şirketi Türkiye’deki fonlarını ABD’li bir firmaya sattı.

KONKORDATO İLAN ETTİ

Firma sonrasında yaşadığı ekonomik problemlerden dolayı konkordato ilan etti. 2019 senesinde da kayyum atandı. 10 Temmuz 2020 tarihinde Yörsan’ın iflas talebi Susurluk Asliye Hukuk Mahkemesi’nde kabul edildi. Susurluk İcra İflas Dairesinin 2020/1 sayılı İflas Kararına istinaden 17 Ocak 2022 tarihinde satışa çıkarılacak.

Yörsan süt ve süt ürünleri fabrikası icra ile satışa çıkıyor!

YÖRSAN 1964 SENESINDE KURULDU

1964 senesinde Yörükler Gıda Limited Şirketi ismiyle kuruldu. Firma, 1979 senesinde Susurluk’ta bir mandıranın alımıyla birlikte 1984’te inşa edilen fabrikasının faaliyete başlamasıyla Yörsan A.Ş ismini aldı. 1985 senesinde firma, pastörize süt imalatına ve kültür peynirciliğine başlandı. Yüzlerce kişiye istihdam sağladı. Binlerce üreticinin de sütlerini satın alarak Balıkesir yöresinde çiftçiye katkı sağlıyordu. Ağırlıklı olarak süt, peynir, ayran, tereyağı, kaymak ve krema olmak üzere süt ürünlerini ABD, Japonya, KKTC ve Orta Doğu ülkeleri de dahil olmak üzere 20’den fazla ülkeye ihracat yapıyordu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.