Yonga Seti Üreticisi Yeni Amiral Gemisini Duyurdu!

Mobil yonga seti, orta segment işlemcilere ve 10 GB RAM’lere kadar kullanım sunabiliyor. Şirket G serisi ile mobil oyun dünyasına göz kırpıyor.

Tayvanlı yonga seti üreticisi MediaTek, son amiral gemisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Yonga seti, Qualcomm ve Huawei’nin en son amiral gemileri ile aynı özellikleri sağlayabiliyor.


Heilo G90 ve G90T’nin üzerindeki SoC’lar (çip üzerindeki sistem), akıllı telefon oyunlarının performansını artırmak için geliştirildi. “HyperEngine” teknolojisi oyunlardan üstün performans alabilmeyi sağlıyor. Bunun yanında yeni yonga seti, Wi-Fi kalitesinin ne zaman düştüğünü algılayabiliyor ve kopma yaşanmadan otomatik olarak LTE ağına geçiş sağlayabiliyor. Şirket buna, akıllı ağ tahmin motoru adını veriyor. Yonga setinde ayrıca, dokunmatik ekran kontrollerinin daha duyarlı olmasını sağlamak için “Hızlı yanıt motoru” da bulunuyor.

MOBİL OYUN PAZARINDAN BİR DİLİM ALMAYI PLANLIYOR

MediaTek’in duyurusuna bakıldığı zaman, Razer Phone 2 veya Asus Rog Phone 2 gibi oyun odaklı cep telefonu üreten firmalara göz kırptığı görülüyor. Bununla birlikte, rakip yonga seti üreticisi Qualcomm ile rekabet edebilmesi hala mümkün değil gibi gözüküyor. Birçok firmanın amiral gemisi cihazları Qualcomm ile anlaşma yapmaya devam ediyor. MediaTek yonga setleri, daha düşük seviyede olan ama mobil oyun performansı vadeden firmalarla anlaşabilir. Yeni G90 ve G90T serisi ile MediaTek, bir şekilde oyun pazarından bir dilim kapmayı planlıyor.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı