Yolun Ortasına Örülen Duvar Bir Mahalleyi Felç Etti!

Hatay'da yaşayan bir vatandaş "Benim malım" diyerek sokağa duvar yaptırdı. Sabah kalktıklarında bu ilginç manzarayla karşılaşanlar ne yapacağını şaşırdı.

Hatay’da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Tapusunun kendisinde olduğunu iddia ettiği sokağa duvar yaptıran vatandaşın bu hamlesi mahalleyi adeta felç etti. Antakya ilçesinde yaşanan ilginç olay şöyle gelişti. Tapusunun kendisinde olduğunu iddia ettiği sokağa giden bir vatandaş, gece yarısı yolun ortasına 1,5 yüksekliğinde ve 5 metre genişliğinde bir duvar ördürdü.


Sabah kalktıklarında bu manzara ile karşılaşan mahalleli ne yapacağını şaşırdı. Evlerine ve işlerine gitmekte zorlanan vatandaşlar duvarın yanında açık bırakılan 1 metrelik yerden geçerek gidecekleri yere ulaşmaya çalışıyor. Özellikle engelli ve yaşlı vatandaşların büyük zorluklar yaşadığı durum inatlaşmaya dönüşmüş durumda. Birçok sokakta benzer imar sorunlarının yaşandığını ifade eden vatandaşlar bu duruma bir an önce çözüm bulunmasını istiyor.

“BELEDİYE ÇÖZÜM BULSUN”

30 yıl önce buraya ev yaptıklarını, duvar örülen kısmın ise yol göründüğünü söyleyen mahalleli isyanda. Evlerine elektrik ve su bağlandığını ve uzun yıllardır hiçbir sorun yaşamadıklarını dile getiren vatandaşlar ile tapu sahibi karşı karşıya gelmiş durumda. Bir an önce duvarın yıkılmasını isteyen mahalleli belediyenin bu duruma bir çözüm bulmasını bekliyor.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı