Yoldan geçen genci çeviren doktor koronavirüs aşısını israf etmedi!

İzmir’de Dr. Lütfiye Şahin, 6 kişilik BioNTech aşısının bir kişinin eksik olması sebebiyle israf olmasına izin vermedi. Dr. Şahin, yoldan geçen üniversite öğrencisi Egemen Kurtoğlu’nu çağırarak hem gencin aşı olmasını sağladı hem de israfı engelledi. Bu güzel olayı ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından, “Gün gelir herkes aşı olduğu günü unutur. Ama bazı aşı hikâyeleri unutulmaz. İşte Egemen’in hikâyesi” diye duyurdu.
Takip et
Yoldan geçen genci çeviren doktor koronavirüs aşısını israf etmedi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Salgınla mücadelede aşılama uygulaması yurt genelinde sürüyor. Her gün aşılamada yeni rekor kırılırken bu süreçte sağlık çalışanlarının aşılama çabası da enteresan tesadüflerin meydana gelmesine neden oluyor. Bu tesadüflerden birini de üniversite öğrencisi 27 yaşındaki Egemen Kurtoğlu yaşadı.

Bornova’da bir sağlık ocağında Dr. Lütfiye Şahin, korona aşısı için yalnızca 5 kişinin gelmesi ardından kapıya çıkarak 6. bir kişi arayışına girdi. BioNTech koronavirüs aşılarında özel saklama şartları sebebiyle 6 kişi esnada olmadan aşı yapılmıyor. Eğer 6 kişilik grup tamamlanmazsa aşı israfı meydana gelebilir. Bu sebeple Dr. Şahin, sokaktan geçen Egemen Kurtoğlu’nu çağırarak hem gencin aşısını yapmış oldu hem de aşının israfını engellemiş oldu.

“BU KADAR BASİT OLUYOR MUYDU’ DEDİM”

Sağlık Ocağı’nın önünden geçerken doktorun kendisini davet ettiğini belirten Kurtoğlu, “Benim hakkım gelmişti ama geciktirmiştim esasında üşendiğim için gitmemiştim. Doktor hanım öyle söyleyince olmadım dedim, o da gel hemen yapalım şeklinde konuştu. Ben de ‘bu kadar basit oluyor mu?’ dedim hatta, ‘evet bu kadar basit’ şeklinde konuştu.” diyerek konuştu.

“YOLDAN GEÇENLERİ DAVET EDİYORUZ”

Doktor Lütfiye Şahin de yaptığı açıklamada şunları belirtti: “Geçen hafta aşı istasyonu oldu bizim kurum aşılamaya başladık. Tabii aşılar altışarlı biçimde hazırlanmış onu açmak için 6 kişinin bir arada olması gerekiyor. 6’yı tamamlamak için yoldan geçen vatandaşlara gençleri aşıya davet ettiğimiz de oldu, Egemen de bunlardan biriydi. 6 kişiyi arıyorduk, kendisine teklif ettik o da kabul etti, çok iyi etti.”

Bakan Koca, bu güzel olayı “Gün gelir herkes aşı olduğu günü unutur. Ama bazı aşı hikâyeleri unutulmaz. İşte Egemen’in hikâyesi” diye paylaştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.