adplus-dvertising

Yoldaki kaplumbağayı ezilmekten kurtarmıştı o anları anlattı

Kocaeli’de seyir halindeyken yoldaki kaplumbağayı ezilmekten kurtaran otobüs sürücüsü Yılmaz Bozdağ, “Bu yaşamı biz canlılarla paylaşıyoruz. Bu konuda herkesin duyarlı olmasını istiyorum” şeklinde konuştu.
Takip et
Yoldaki kaplumbağayı ezilmekten kurtarmıştı o anları anlattı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, 25 Ağustos tarihinde yaşandı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi UlaşımPark sürücüsü Yılmaz Bozdağ, otobüsle seyir halindeyken yol üzerinde gördüğü kaplumbağayı ezilmekten kurtararak güvenli bir bölgeye götürdü. O anlar araç kamerasına yansırken, sürücü yolcular tarafından büyük takdir gördü. Bozdağ, araca tekrar bindiğinde bazı yolcuların çocuklarına bu davranışı örnek olarak anlattığını ve bunun da kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

Olayı anlatan Yılmaz Bozdağ, “İzmit Gündoğdu’dan aşağı doğru indiğim sırada görüş açıma bir kaplumbağa denk geldi. Çevremi kontrol ettim. Güvenliği tehlikeye atacak bir vaziyet söz konusu olmadığı anda yolcularımdan izin alıp güvenli bir biçimde indim. Kaplumbağayı yoldan alıp güvenli bir noktaya bıraktım. Ardından aracıma geri döndüm. Almış olduğumuz oryantasyon eğitimlerinde devamlı bizimle birlikte yolda öbür canlıların da olabileceği hep söylenir. Bunu göz önünde bulundurup devamlı dikkatli gidiyoruz. Eminim, benim yaptığımın tamamını buradaki öbür sürücü arkadaşlarımız da yapardı” şeklinde konuştu.

“Yolcular, yapmış olduğumuz davranışın ne kadar güzel olduğunu çocuklarına anlattı”

Otobüse tekrar bindiğinde yolculardan çok olumlu dönüşler aldığını belirten Bozdağ, “Yolcular teşekkür ettiler. Kendi çocuklarına olayı gösterdiler. Yapmış olduğumuzun ne kadar güzel bir davranış olduğunu kendi çocuklarına anlattılar. Bir sürü olumlu yönde tepkiler aldık. Bu yaşamı biz canlılarla paylaşıyoruz. Bu konuda herkesin duyarlı olmasını istiyorum. Onlar da bizim gibiler yalnızca dilleri yok. Konuşamıyorlar ama her şeyi çok iyi algılıyorlar” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.