Yolcu gemisinde koronavirüs salgını! Geminin girişine izin verilmedi…

Omicron varyantının da etkisiyle koronavirüs vakalarının zirve yaptığı Florida’daki bir yolcu gemisinde bu hafta üçüncü defa bir Kovid-19 salgını meydana geldi. Geminin iki ayrı noktada girişi engellendi.
Takip et
Yolcu gemisinde koronavirüs salgını! Geminin girişine izin verilmedi…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Carnival Freedom adlı gemide açıklanmayan sayıda yolcu ve mürettebatın virüs kaptığı ve bu sebeple geminin Bonaire ve Aruba’ya girişinin reddedildiği açıklandı.

HEPSİNE BİNMEDEN ÖNCE TEST YAPILDI

2.497 yolcusu ve 1.112 mürettebatı bulunan geminin 8 günlük bir yolculuğun sonrasında Pazar günü Miami’ye dönmesi planlanıyordu. Yetkililerden yapılan açıklamaya göre yolcuların aşılı olma koşulu vardı ve tamamı gemiye binmeden önce test yaptı.

Firma sözcüsü AnneMarie Mathews “Bütün protokolleri takip ediyoruz ve gemide koronavirüs sebebiyle tecritte olan az sayıda kişi var. Protokollerimiz bu ihtimali öngörüyor ve misafirlerimizin ve mürettebatımızın sağlığını ve güvenliğini korumak için bunları gerektiği gibi uyguluyoruz.” açıklamasında bulundu.

KAPTANIN MEKTUBUNU YAYINLADI

Gemideki yolculardan biri olan Ashley Peterson, gemi kaptanının Aruba ve Bonaire’de duramadığı için özür dileyen 22 Aralık tarihli mektubunu yayınladı. Mektupta yolcuların planlanan geziler için geri ödeme alacağı söylendi.

BU HAFTAKİ ÜÇÜNCÜ SALGIN

Meydana Gelen olay Carnival ve Royal Caribbean tarafından işletilen yolcu gemilerini etkileyen bu haftaki üçüncü salgın. Gemi 18 Aralık’ta Miami’den ayrıldı ve Salı günü Curacao’da durdu. Çarşamba günü Karayip adaları Bonaire ve Perşembe günü Aruba’da planlanan duraklar girişe izin verilmediği için iptal edildi.

BİR GÜNDE KAYDEDİLEN EN YÜKSEK VAKA SAYISI

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinden alınan verilere göre, Florida’da Cuma günü 31.758 yeni koronavirüs vakası görüldü. Bu ABD’de pandeminin başından bu yana tek bir günde en fazla vaka rekoru olarak kayıtlara geçti.

Önceki tek günlük en yüksek vaka sayısı, 27.802 vakanın bildirildiği geçen Ağustos ayındaydı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.