Yola Çıkan Dev Piton Nedeniyle Trafik Durdu

Güney Afrika'nın en işlek yollarından birinde karşıdan karşıya geçmeye çalışan piton nedeniyle trafik durdu.

Güney Afrika’da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Yabani hayvanların yoğun olduğu iki ormanın içine yapılan yolda, karşıdan karşıya geçmeye çalışan piton yılanı, trafiğin kısa süreli durmasına neden oldu. Olay anında büyük şaşkınlık yaşayan sürücüler, cep telefonu kameralarıyla piton yılanını görüntülemeyi başardı.


İnsanoğlu, son yıllarda yerleşim alanlarının dolmaya başlaması ile yabani hayvanların yaşadığı alanları işgal etmeye başladı. Bu da doğada ekolojik dengeyi olumsuz etkiliyor. Bunun son örneği Güney Afrika’da görüldü. Geyik, antilop ve kaplan gibi yabani hayvanların yoğun olarak yaşadığı ormanın içinden geçen yolda, metrelerce uzunluktaki bir piton yılanı karşıdan karşıya geçmeye çalışırken görüntülendi. Sürücüleri şaşkına uğratan olayda araçların sesinden ürken yılan, asfalttaki yarığa saklandı.

YETKİLİLERDEN YOLU KULLANANLARA UYARI GELDİ

Olaya ait görüntüler, uluslararası ajanslar tarafından da okurlarına servis edilirken, yetkililerden konuyla ilgili bir uyarı geldi. Yolun geçtiği bölgede yabani hayvanların yaşadığını vurgulayan yetkililer, sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı. Yaban hayatını ortadan ikiye bölerek geçen yolda sürücüleri yavaş gitmeleri konusunda uyarak birçok tabela var. Piton yılanının geçtiği yolda, daha önce de antilop ve geyik görüntülenmişti.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı