adplus-dvertising

Yol uygulamasında durdurulan otomobilden ‘cephanelik’ çıktı

Tuzla’da uyuşturucu madde ticaretine ilişkin yapılan çalışmalar çerçevesinde yol uygulaması sırasında durdurulan bir arabadan çok miktarda uyuşturucu madde ve kurusıkıdan bozma tabanca ile havalı tabanca ele geçirildi.
Takip et
Yol uygulamasında durdurulan otomobilden ‘cephanelik’ çıktı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri, “Uyuşturucu yahut Uyarıcı Madde İmal yahut Ticareti” suçu ile alakalı çalışmalarına devam ediyor. 26 Temmuz’da saat 22.45 sıralarında Tuzla Orhanlı Mahallesi Fettah Başaran Caddesi üstünde Çarşı ve Mahalle Bekçisi görevlilerce yapılan yol uygulaması sırasında, bir araç şüphe üstüne durduruldu.

Arabadan cephanelik çıktı

Ekipler, araçta bulunan N.T. (40) ve O.Ö. (32) adlı şahısların üstlerinde ve araçta arama yaptı. Aramalarda, 26,3 gram metamfetamin, 1,1 gram esrar, 5 tane sentetik uyuşturucu hap, 4 kutu cinsel kuvveti artırıcı hap, 1 tane araç kontak anahtarı süsü verilmiş hassas terazi, 9 tane puyp olarak tabir edilen uyuşturucu kullanma aparatı ele geçirildi. Öte Yandan arabadan uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 2 bin 465 lira, 9 şişe sahte alkol, 5 tane hepsi metal gövdeli kesici alet, 3 tane çakı olarak tabir edilen kesici alet, 1 tane balta ve portatif kürek, 1 tane kurusıkıdan bozma tabanca ve tabancaya ait 1 tane şarjör, 1 tane havalı tabanca, tabancaya ait 1 tane şarjör ve 2 tane gaz tüpü, Tarihi eser niteliğinde olduğu değerlendirilen 4’ü gümüş 1’i altın olmak üzere 5 tane sikke, 5 tane cep telefonu da ele geçirildi.

Çalışmaların devamında zanlılardan O.Ö. adlı şahsın ikametinde yapılan aramalarda ise 1 tane ruhsatsız toplu tabanca ele geçirilerek muhafaza altına alındı.

Konu ile alakalı yakalanan zanlılardan O.Ö. adlı şahıs, “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Bulundurmak” ve “6136 Sayılı Yasaya Muhalefet” suçundan hakkında yapılan işlemlerinin tamamlanmasının sonrasında adli makamlarca serbest bırakıldı. N.T. adlı şahıs ise “5607 Sayılı Yasaya Muhalefet”, 6136 Sayılı Yasaya Muhalefet” ve “Uyuşturucu yahut Uyarıcı Madde İmal yahut Ticareti” suçlarından 27 Temmuz tarihinde adliyeye sevk edildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.