adplus-dvertising

YÖK’ten emekli amirallerin bildirisine tepki!

Yök emekli amiraller tarafından yapılan darbe imalı bildiriyi kınayan bir açıklama yaptı.
Takip et
YÖK’ten emekli amirallerin bildirisine tepki!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

YÜKSEKÖĞRETİM Kurulu’nca (YÖK), “Gece yarısı yayımlanan ve darbe imasını çağrıştıran bildiri, geçmişte kalan benzer girişimleri hatırlatmakta olup bu vaziyet, milli iradeyi ve demokrasiyi hafife alan ve kahraman Türk Silahlı Güçlerimizi töhmet altında bırakan bir girişim niteliğindedir” açıklaması yapıldı.

YÖK’ten yapılan yazılı açıklamada, milletin, Türkiye’de darbeler döneminin kesin olarak kapandığını, tercihini demokrasiden yana yaptığını, 15 Temmuzdaki darbe girişiminde tankların karşısında canı pahasına dimdik durarak gösterdiği bildirildi. Milli iradeye saygı kavramının artık milletin vazgeçilmez bir ilkesi olduğu söylenerek, şunlar kaydedildi:

“Bu ilkenin test edilmesine milletimizin tahammülü yoktur. Gece yarısı yayımlanan ve darbe imasını çağrıştıran bildiri, geçmişte kalan benzer girişimleri hatırlatmakta olup bu vaziyet, milli iradeyi ve demokrasiyi hafife alan ve kahraman Türk Silahlı Güçlerimizi töhmet altında bırakan bir girişim niteliğindedir. Ülkemizin başta küresel salgın ve bölgesel güvenlik problemleri olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası mahiyetteki problemlerle meşgul olduğu, Türk Silahlı Güçlerimizin yurt içinde ve sınır ötesinde büyük bir fedakârlık ve kahramanlıkla mücadele ettiği bir dönemde böylesi bir girişimin memleketimizin hayrını istemeyen dış mihrakları memnun edeceği açıktır. Bu tür girişimlere milletimizin ve ülkemizin alakalı kurumlarının gereken yanıtı vereceğinden şüphemiz yoktur.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.