Yoksulluğu Protesto Eden Azerbaycan Halkına Polis Müdahalesi

Azerbaycan’da yoksulluğu protesto eden halka polisin müdahalesi konuşuluyor. Sokak ortasında halka alenen şiddet uygulayan polislere tepkiler büyüyor.

Azerbaycan’da geçinemediği için sokağa çıkan ve protestolarda bulunan vatandaşlara polisten çok sert müdahale geldi. Sokak ortasında tuttuklarını gözaltına alan polislerin uygulaması ve şiddet eylemleri kameralara yansıdı.

Azerbaycan’da “Geçinemiyoruz, Aliyev istifa” diyen vatandaşlara polis şiddet uyguladı. Sokak ortasında genç yaşlı, kadın erkek demeden şiddet uygulayan ve tuttuklarını gözaltına alan polislere, halk çok sert tepki gösterdi. Yaka paça gözaltına alınan insanların o anları kameralara yansıdı.

AZERBAYCAN POLİSİ HADDİNİ AŞTI

Görüntülerde en çok dikkat çeken an ise gazetecilere konuşan yaşlı bir adamın röportaj anında gözaltına alınması oldu. Bir anda polisin kucağına aldığı yaşlı adam, neye uğradığını bile anlayamadan polis aracına götürüldü. Görüntülerde yaşlı bir kadının da yaka paça gözaltına alındığı görülürken, protestocu gençler tekme tokat müdahale ile karşılaştı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı