YÖK Başkanı’ndan üniversiteler için uzaktan eğitim açıklaması!

Koronavirüs sebebiyle üniversitelerde ara verilen yüz yüze eğitim 1,5 sene aradan sonra tekrardan başlıyor. Yeni eğitim-öğretim senesinin ayrıntılarını anlatan YÖK Başkanı Erol Özvar, “Üniversitelerimizde, derslerin yüzde 40’ı yahut herhangi bir dersin yüzde 40’ı uzaktan eğitim yoluyla yapılabilecek” şeklinde konuştu.
Takip et
YÖK Başkanı’ndan üniversiteler için uzaktan eğitim açıklaması!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Üniversitelerde 13 Eylül’de başlayacak yüz yüze eğitim için hazırlıklar tamamlanırken, YÖK Başkanı Erol Özvar ayrıntıları paylaştı. “Hibrit” eğitim ve öğretim faaliyetlerini yürüteceklerini açıklayan Özvar, “Yüz yüze eğitimin yanı sıra çevrim içi, senkron ve asenkron gibi uzaktan eğitim taktikleri ile üniversitelerimizdeki öğretimin daha zengin biçimde yürütülmesine olanak sağlanacak” diyerek konuştu. Özvar ayrıcşı çağrısında bulundu.

YÖK Başkanı Özvar’ın açıklamaları şu şekilde:

1,5 sene öncesinde üniversitelerimizde nasıl yüz yüze eğitim yapıyorsak bu yıl de eğitim öğretim böyle başlatılacak. Öğrencilerimizi heyecanla üniversitelerimize bekliyoruz.

Kovid-19 ile ilgili dijital yönetim usulünü üniversitelere getirmiş oluyoruz. Üniversitelerimiz, Kovid-19 ile alakalı anlık dijital verileri Sağlık Bakanlığından alabilecekler. Böylelikle üniversitelerimiz, kendi öğrenci ve öğretim elemanı nüfusu ile alakalı salgının seyrini yakından izleyebilecekler.

DERSLERİN YÜZDE 40’I UZAKTAN EĞİTİM

Üniversitelerimizde, derslerin yüzde 40’ı yahut herhangi bir dersin yüzde 40’ı uzaktan eğitim yoluyla yapılabilecek. Böylece üniversitelerimizde harmanlanmış (hibrit) eğitim usulleri ile eğitim öğretim faaliyetleri yürütülebilecek.

Yüz yüze eğitimin yanı sıra çevrim içi, senkron ve asenkron gibi uzaktan eğitim taktikleri ile üniversitelerimizdeki öğretimin daha zengin biçimde yürütülmesine olanak sağlanacak.

AŞI ÇAĞRISI

Üniversitelerimizin bütün bileşenlerinin aşı olmasını bekliyoruz. Eğer aşı konusunda hassasiyet gösterirlerse, öğrencilerimiz aşılarını olurlarsa, maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat ederlerse bizler üniversitelerde yüz yüze eğitim öğretimi çok daha rahat çok daha sağlıklı bir biçimde yürütebiliriz.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.