adplus-dvertising

YÖK Başkanı Özvar: ‘Artık yüz yüze eğitime geçmenin vaktinin geldiğini duyurmak isterim’

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Kütahya’da yaptığı açımlamada, yeni akademik senede üniversitelerde tamamen yüz yüze eğitime geçileceğini belirtti.
Takip et
YÖK Başkanı Özvar: ‘Artık yüz yüze eğitime geçmenin vaktinin geldiğini duyurmak isterim’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ADIM Üniversiteleri Rektörler ve İdari Grup Toplantısı’na katılmak üzere Kütahya’ya gelen Özvar, Hisarlı Ahmet Sempozyumu’na katıldı. Burada konuşan Özvar, üniversitelerde artık yüz yüze eğitime geçileceğini söyledi. Online yahut dijital eğitim öğretim olanaklarından da istifade etmeye devam edeceklerini ifade eden Özvar, “Uzun sayılabilecek bir salgın dönemi ardından, 2022-2023 yeni akademik senesine yaklaşıyoruz.

YÖK Başkanı Özvar: ‘Artık yüz yüze eğitime geçmenin vaktinin geldiğini duyurmak isterim’

Artık finaller üniversitelerimizde başlamış durumda ya da başlamak üzere. Bir kısmında bittiğini artık bütünleme sınavlarının başladığını biliyorum. Tabi yeni akademik dönem önümüzde, eskisini arkamızda bırakacağız. Yeni döneme eğer sağlık şartlarında herhangi bir değişme olmazsa, inşallah eskisi gibi, salgından ari, pandemiden bağımsız bir biçimde yeni akademik sene açılışına kavuşacağız. Üniversiteler olarak akademik sene başlamadan önce gerek üniversiteler gerekse YÖK olarak bu konuda önlemler almaya başladı.

YÖK olarak, kıymetli rektörlerimizle beraber yeni akademik senede artık, yüz yüze eğitime geçmenin vaktinin geldiğini duyurmak isterim. Önümüzdeki dönemden itibaren inşallah, yüz yüze eğitim son içinde bulunduğumuz dönemde olduğu gibi yüz yüze ile eğitim öğretime başlayacağız.Uzun bir aradan sonra, yüksek öğretim kurumlarımızda, üniversitelerimizde, kampüslerimizde, öğretim elemanlarımızla, hocalarımızla, öğrencilerin dershanede, derslikte bir araya gelmelerini, buluşmalarını önemsiyoruz” yeklinde konuştu.

Özvar’a sempozyum sonrası Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu tarafından hediye takdim edildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.