adplus-dvertising

Yoğun bakımlar doluyor! Yatak sayısı artırıldı…

Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamada yoğun bakım doluluk oranlarının yüzde 80'ni geçtiği ve Sinop'ta yatak sayısını artırmaya gidildiği söylendi.
Takip et
Yoğun bakımlar doluyor! Yatak sayısı artırıldı…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bilim Kurulu toplantısı ardından açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sinop’un da aralarında yer aldığı 5 ilde yoğun bakım doluluk oranının yüzde 80’in üstüne çıktığını duyurdu. Artan vakalar üstüne Sinop’ta yoğun bakım yatak sayısı da 54’ten 94’e çıkarıldı.

Sinop Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi ve Pandemi Kurulu Başkanı Uzm. Dr. Muharrem Doğan, pandemi sürecinin başında 54 olan yoğun bakım yatak sayısının 94’e çıkardıklarını söyleyerek, vatandaşları aşı ve maske konusunda uyardı. Doğan, “Yoğun bakım yatağının 6’sı yenidoğan yoğun bakımı, 88’i ise erişkin yoğun bakım yatağından 48’i pandemi hastaları, 40’ı ise öbür hastalar için ayrılmış durumda. Vaka sayılarında kademeli bir artış söz konusu. Bu artışta plato fazına geçmiş olsak da hala vaka sayılarımız artıyor. İlimizde bulunan tek hastaneyiz, bu sebeple hem pandemi hastalarına hem de pandemi harici hastalara hizmet veriyoruz. Mağdur olan hastamız hiç olmadı. Özel vaziyetler haricinde il dışlına sevk etmiyoruz. Doluluk oranımız yüksek ama bu ihtiyacı karşılayabilecek vaziyetteyiz” şeklinde konuştu.

‘HİÇBİR AŞI KORONAVİRÜSTEN DAHA KÖTÜ OLAMAZ’

Kendisinin ve kızının koronavirüs olduklarını, eşinin ise maske sayesinde süreci virüse yakalanmadan atlattığını söyleyen Uzm. Dr. Doğan, “Maske, temizlik ve mesafe çok mühim kurallar. Vatandaşlarımızdan ricamız, tükenmemiz için biraz daha sabırlı olmamız gerekiyor. Hepimizin yaşamı mühim ama sağlıklı olamazsak hayatta hiçbir şeyden verim alamayız. Aşılama süreci bütün hızıyla devam ediyor. İlimizde aşılama oranına baktığımızda çok iyi yerlerdeyiz. Aşılama yapılan vatandaş oranına baktığımızda 5 ya da 6’ncı sıradaydık. Vatandaşların aşı konusunda hevesli olmasını istiyoruz. Aşılar ihmal edilmemeli, hiçbir aşı koronavirüsü geçirmekten kötü olamaz” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.