adplus-dvertising

Yoğun bakımdaki kalem şakası bir hastayı öldürdü!

İstanbul’da bir hastanede meydana gelen şaşkınlık yaratan şakalaşma hastanın ölümü ile neticelendi. Hastanede yoğun bakımda görevli biyomedikal teknikeri ve hemşire arasındaki kalem şakası şu şekilde oldu: “Kalemi getir yoksa yoğun bakım ünitesinin oksijen bağlantısını keserim” diyen Fatih K. dediğini yaptı ve oksijen bağlantısını kesti. Sonrasında yoğun bakımda bulunan hastalar oksijensiz kaldı ve bir hasta yaşamını yitirdi. İşte son dakika haberinin ayrıntıları…
Takip et
Yoğun bakımdaki kalem şakası bir hastayı öldürdü!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Son dakika haberleri… İstanbul’daki bir hastanede biyomedikal teknikeri olarak çalışan Fatih K.(35), hastanenin yoğun bakım ünitesinde görevliydi. Fatih K., hemşire Ekrem K. ile akşam saatlerinde konuşmaya başladı. Ekrem K., elindeki belgeleri imzalamak için Fatih’in önlüğünün cebindeki kalemi aldı. Fatih, hemşireden kalemini geri istedi. Ekrem de kalemi geri getirmeyeceğini belirtti. İkili arasındaki kalem şakası devam ederken, iddiaya göre tekniker, ‘Kalemi getir, yoksa yoğun bakım ünitesinin oksijen bağlantısını keserim’ şeklinde konuştu.

OKSİJEN BAĞLANTISINI KESTİ

Sabah gazetesinin haberine göre; Ekrem K. Fatih’e bu şekilde bir şey yapamayacağını belirterek, kalemi geri vermedi. İnada binan kalem polemiği esnasında Fatih K., yoğun bakım ünitesindeki oksijen panosunun kapağını açarak yoğun bakım ünitesine oksijen gönderen vanayı aniden kapattı. Hastanede alarm çalmaya başladı.
Bu esnada hemşirenin yoğun bakım ünitesindeki bir hastası ajite oldu. Hemşire koşarak hastasına yardıma gitse de yoğun bakımdaki hasta, yaşamını yitirdi. Entübe olarak yoğun bakımda tedavi gören hasta vananın kapanmasıyla nefessizlikten öldü. Bu esnada hastanedeki üst denetçi hemşire, alarmla alakalı idari soruşturma başlattı.

Yoğun bakımdaki kalem şakası bir hastayı öldürdü!

Hemşire Ekrem K. ve yoğun bakım ünitesindeki çalışanların olayla alakalı ifadelerine başvuruldu. Ekrem K., meydana gelen şakalaşma olayı sebebiyle teknikerin yoğun bakım ünitesindeki oksijen paneline gittiğini, sonrasında panelin kapağını açarak üniteye bağlantı sağlayan vanayı kapattığını ve bu kapatma sebebiyle hastanede alarm çaldığını belirtti. Alarm sonrası yoğun bakım ünitesindeki hastalarından bir tanesinin ünitesindeki hastanın vaziyetiyle alakalı alarm aldığını ve hastaya müdahalede bulunduğunu ifade etti.

“YAPTIĞIM ŞEY İÇİN ÜZGÜNÜM”

Fatih K., idari soruşturma kapsamında alınan ifadesinde ise yaşananları şu şekilde anlattı: ‘Yoğun bakım ünitesinden başka bir hemşire tarafından çağırıldım. Akşam 16:00 sıralarında üniteye geldim. Ekrem ile karşılaştık. Cebimdeki kalemi aldı. Gitti. Gel dedim. Beni dinlemedi. Ben de iş inada bindiği için oksijen vanasını kapatıyorum, gel’ dedim.

O anda aklıma o geldi. Kapattıktan sonra gel kendin aç dedim. Vanayı kapattıktan sonra hemen alarm çalmadı. Ortalama 1 dakika sonra alarm çaldı. Ben de olay yerinden ayrıldım. Yoğun bakım ünitesindeki hoca bana kızdı. Yapmamam gereken bir şeydi. Çok üzgünüm. Yaptığım şeyin hiçbir açıklaması yok’ şeklinde konuştu.

İDARİ VE ADLİ SORUŞTURMA

Hemşire ve tekniker arasındaki meydana gelen olaya yoğun bakım ünitesindeki ünitede görevli doktorlar, temizlik görevlisi, öbür hemşireler ve hasta bakıcıların da şahit olduğu tespit edildi. Olaya tanıklık eden bütün personelin ifadesine başvuruldu.
Hastane idari soruşturma kapsamında ifadeler sonrası ilişiğini kestiği tekniker Fatih K. hakkında cezai soruşturma için önce Sağlık Bakanlığına sonrasında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına başvurdu. Savcılık, şüpheli hakkında “taksirle ölüme neden olma” suçundan soruşturma başlattı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.