YKS Sonuçları Açıklandı

YKS sonuçları ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden açıklandı. Kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 19-23 Ağustos arasında yapılacak.

YKS sonuçları ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden açıklandı. Üniversiteye yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin sitesi üzerinden öğrenilebilecek. Sonuçlar  ÖSYM.gov.tr üzerinden erişebilecek.

2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın düzenlenmesinin ardından sınava giren öğrencilerden alınan tercihler sonucunda bugün  ÖSYM tarafından yerleştirme sonuçları açıklandı. Açıklanan sonuçları adaylar T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin resmi internet sayfası olan https://sonuc.osym.gov.tr üzerinden erişebilecekler.

Açıklanan sonuçlar dahlinde üniversitelere yerleştirilen öğrencilerin 19-23 Ağustos tarihlerinde kayıt yaptırabileceği de duyuruldu. Elektronik kayıtlar ise 19-21 Ağustos’ta yapılacak.

SONUÇ BELGELERİ BASILMAYACAK

Yerleştirmenin ardından ÖSYM adayların yerleştirme sonuçlarının basılmayacağını ve adayların adreslerine herhangi bir gönderim yapılmayacağını açıkladı. Adayların üniversite kayıtları için belirlenen tarihlerde başvurması bildirildi ve elektronik kayıt yapan öğrencilerin üniversitenin istediği istediği belgelere ve tarihe göre işlem yapılmasını gerektiği bildirildi.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı