YKS Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

ÖSYM’den yapılan açıklama ile YKS ek yerleştirme sonuçlarının açıklandığı öğrenildi. Sonuçları merak eden öğrenciler, ÖSYM’mim sitesinden sonuçları görebilecek.

YKS ek yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet sitesinde açıklandı. Binlerce öğrencinin merakla beklediği sonuçlar, ÖSYM’nin öğrenci girişi sayfasından öğrenilebilecek. Binlerce öğrencinin merakla beklediği sonuçlara erişebilmek için öğrenci adını ve şifresini eksiksiz bilmek gerekiyor.

YKS EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI

ÖSYM’nin yaptığı açıklama ile sonuçlarını merak eden öğrenciler internet sitelerinde sonuçlara nasıl ulaşacakları konusunda araştırma yapmaya başladı. Yapılan açıklamada sonuçların Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin resmi internet sitesinden öğrenilebileceği belirtildi.

Aday öğrenciler sınav puanlarını aldıktan sonra ilk tercihte yerleşemediği takdirde ek yerleştirme tercihlerini yapmıştı. Yapılan bu tercihle 19 Eylül Perşembe günü açıklanmış oldu. Şimdi adaylar ÖSYM’nin sitesinden sonuçlara ulaşmaya çalışıyor. Sitenin yoğunluk sebebiyle ağır çalıştığı ve ara ara çökmeler yaşadığı bu sebeple öğrencilerini sonuçları öğrenmek için biraz beklemeleri önerildi.

Sonuçlara sonuc.osym.gov.tr adresinden ulaşılabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı