Yiyecek bulmak için sahile inen domuz sürüsünü elleri ile besledi

MUĞLA’nın Marmaris ilçesinde, sahilde balık tutan emekli Eftal Erman, yanına gelen yaban domuzu sürüsünü elleriyle besledi. O anlar yanındaki bir arkadaşı tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedilip, sosyal medya paylaşılırken, birçok kullanıcı örnek davranışı nedeniyle Erman’a teşekkür etti.
Takip et
Yiyecek bulmak için sahile inen domuz sürüsünü elleri ile besledi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yiyecek bulmak için sahile inen domuz sürüsünü elleri ile besledi

Bir elektrik dağıtım şirketinden emekli Eftal Erman, 17 Kasım’da, bir arkadaşı ilebalık tutmak için Marmaris’e 5 kilometre mesafedeki Adaağzı mevkisindeki sahile gitti. Erman, olta ile balık tuttuğu sırada yanına 2 yetişkin ve 5 yavrudan oluşan7 yaban domuzu sürüsü yaklaştı. Erman, yiyecek bulmak için sahile indiklerini fark ettiği yaban domuzlarını balık tutmak için yanında getirdiği 4 bayat ekmek ve yarım kilo tavuk budunu vererek, elleriyle besledi. 5 dakika içinde tüm yiyecekler tükendi. Tam olarak karınları doymayan domuzlar, yaklaşık 500 metre boyunca Erman’ın peşinden gidip, takip etti. O anlar, Erman’ın arkadaşı tarafından cep telefonu kamerasıyla ile kaydedilip, sosyal medyada paylaşıldı. Paylaşımın altına yorumda bulunan çok sayıda kullanıcı Erman’a duyarlı davranışı nedeniyle teşekkür etti.

Yiyecek bulmak için sahile inen domuz sürüsünü elleri ile besledi

‘POPÜLASYONLARI ARTTI, YİYECEK BULAMIYORLAR’

Yaban domuzlarını gördüğü sahilde kamerasına açıklama yapan Eftal Erman, “Yaban domuzlarının sık üremesi nedeniyle popülasyonları çok arttı. Yaşam alanları olan ormanlarda yiyecek bulma imkanları sınırlı. Yanıma gelen sürüdeki domuzların aç olduklarını fark ettim ve yanımdaki yiyeceklerle besledim. Özellikle yaz ayında hemen hemen her gün ilçe merkezine ve insanların yoğun oldukları alanlara iniyorlar. Plaj, park ve caddelerde dolaşıyorlar. Önceki gün bir yaban domuzunun zehirlendiğibilgisi bana ulaştı, çok üzüldüm. Aç oldukları için ilçeye iniyorlar, onlara zarar vermemek lazım” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.