Yine Vahşet! 6 Sokak Kedisi 1 Ayda Katledildi!

Denizli'de yaşayan bir vatandaş mahallesinde baktığı 6 sokak kedisinin 1 ay içinde zehirlenerek katledildiğini iddia ederek tepki gösterdi.

Denizli’de yaşayan tekstil işçisi Adnan Kurban, mahallesinde beslediği 6 kedinin son 1 ayda zehirlenerek öldürüldüğünü ileri sürdü. Son olarak 2 gün önce bahçesinde iki sokak kedisini de telef olmuş halde bulduğunu söyleyen Kurban, meydana gelen vaziyete tepki gösterdi.

Olay, önceki gün Merkezefendi ilçesi Bahçelievler Mahallesi 3035 Sokak’ta yaşandı. Tekstil fabrikasında işçi olan Adnan Kurban, 1 senedir beslediği 2 sokak kedisini evinin bahçesinde ölü buldu. Kurban, ağızlarında yaralar bulunan ve zehirlendiklerinden şüphelendiği kediler için polisi aradı. Polis, kedilerin ölümleriyle alakalı soruşturma başlattı. Kurban, sokak kedilerinin zehirlendiklerini ileri sürerek kedilerinin öldürülmesine tepki gösterdi.

Mahalleye 1 sene önce taşındığını söyleyen Kurban, bu sürede komşularıyla beraber sokak kedilerinin bakımını üstlendiklerini belirtti. Besledikleri 6 sokak kedisinin son 1 ay içinde öldürüldüğünü söyleyen Kurban, “Komşularım ve ben bu zor kış mevsiminde sokaktaki hayvanları kendi bütçelerimizle besliyoruz. Ölümlerin araştırılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

SOKAKTAKİ MASUM CANLARDAN NE İSTİYORLAR?

Bahçesinde önceki gün iki ölü kedi daha bulduğunu ve gördüğü manzara karşısında şoka uğradığını ifade eden Kurban, “Ölen kedilerin ağızları köpürmüş, yaralar oluşmuş. Karın ve boyun kısımlarında delinmeler mevcuttu. Bunun üstüne zehirlendikleri kanısına vardım. Kedilere tahlil yapılmasını istiyorum. Tahlil yapılamadığı için suç duyurusunda bulunamıyorum. Zehirlendiklerini ispat edemiyorum. Kimse sokak hayvanlarını sevmek mecburiyetinde değil ama zarar da vermesinler. Kimse onlara bakmak ve sevmekle mükellef değil ama sokaktaki bu masum hayvanları da zehirlenmesinler” diyerek konuştu.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı