Yılmaz özdil’in 4.6 milyon liraya villa alması ortalığı karıştırdı!

Yılmaz Özdil'in eşi Hülya Özdil adına Bodrum'da 4.6 milyon lira değerinde villa alması sosyal medyada tartışmalara sebep oldu.

Muğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından, yazar Yılmaz Özdil’in eşi Hülya Özdil ismine Bodrum’da satın alınan villada, İmar Barışı’ndan sonra kaçak inşaat yapılmasının sonrasında başlatılan soruşturma tamamlandı.

Özdil’in villasının birçok bölümünde imara aykırı eklentiler yapıldığı, 142,5 metrekare olan yapının, kaçak eklentilerle 310 metrekareye çıkarıldığı belirlendi. Villanın bulunduğu bölgenin uydu fotoğraflarından, Özdil’in villasına yapılan teras ve müştemilatın İmar Barışı ardından kaçak olarak yapıldığını tespit eden ekipler sonrasında da bugün villaya giderek inceleme yaptı. 

Bodrum’un Bitez Mahallesi’nde yazar Yılmaz Özdil eşi Hülya Özdil, 2 Mayıs 2017’de Aktur A.Ş.’den 4.6 milyon liraya villa satın aldı. Yapı, yürürlükte olan imar planında, ‘ticaret alanı’ sınırları içinde kalıyordu. Bodrum Belediyesi yapıya ilk olarak Hülya Özdil ismine ‘ofis ve iş yeri- iki bağımsız bölüm-142.5 metrekare’ olmak üzere yapı ruhsatı tanzim ederek bir müddet sonra yapı kullanım izin belgesi verdi. İmar planlarında ticari alan vasfında olan yapıyı, Özdil ailesi villaya çevirdi. Yapı ruhsatının tek katlı iki tane bitişik ofis ünitesi için düzenlendiği, fakat 142.5 metrekare iskanlı yapıya; depo, jeneratör odası, bodrum kat ilavesi yapıldığı anlaşıldı. 310 metrekare haline gelen villa için Özdil ailesi, 31 Aralık 2017 tarihine kadar olan yapıları kapsayan İmar Barışı’na başvurdu. Fakat İmar Barışı ardından da kaçak yapılaşmaya devam edildiği, 2018 senesinde kaçak olarak 45 metrekarelik teras ve müştemilat yapıldığı tespit edildi.

Haber Etiketleri

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı