adplus-dvertising

Yılmaz Özdil: Drone Türk Milletine Çarpmış

Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil yazısında Suudi Arabistan'da gerçekleşen saldırıyı kaleme aldı ve benzin zammının gereksiz olduğunu belirtti.
Takip et
Yılmaz Özdil: Drone Türk Milletine Çarpmış
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Gazeteci Yılmaz Özdil dün benzin ve motorine zam gelmesi ile alakalı bir yazı kaleme aldı. Suudi Arabistan’da bulunan Aramco şirketine yapılan saldırı sonrası artan benzin fiyatlarını değerlendiren Özdil, bu zammın gereksiz olduğunu vurguladı.

Yılmaz Özdil: Drone Türk Milletine Çarpmış

Saldırı sonrası bizim kullandığımız ‘Brent’ petrolün varil fiyatının 68 dolara çıktığına değinerek geçen sene aynı varilin fiyatının 83 dolar olduğunu belirtti. Hesabı böyle yaptığımız zaman varil fiyatının 83 dolardan 68 dolara düştüğüne değinen gazeteci, “Bize hala varil fiyatı fırladı, mecburen benzine zam yapacağız deniyor öyle mi? Öyle.” dedi.

VARİL FİYATI GEÇEN SENEYE GÖRE UCUZ

Hükümetin benzin fiyatının geçen seneye göre 15 dolar daha ucuzken geçen seneki fiyata sattığını söyleyen Özdil, “Sayın hükümetimiz, petrolü hem dolar bazında hem TL bazında daha ucuza alırken, benzini bize aynı fiyattan kakalıyor öyle mi? Öyle. Ve sayın ahalimiz hala… Petrolün varil fiyatı fırladığı için, benzine zam yapılmasını makul ve mantıklı karşılıyor öyle mi? Öyle.” diyerek zammı eleştirdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.