adplus-dvertising

Yılmaz Erdoğan’ın ilk eşi Sanem Oktar kimdir, mesleği ne?

Yılmaz Erdoğan kadar eşi de ünlü bir isim ama tamamen farklı bir alanda. Yılmaz Erdoğan ile Berfin adında kızları olan Sanem Oktar kaç yaşında, eğitimi ne, Deva partisinde görevi ne? Sanem Oktar hakkında merak edilen aslen nereli? kaç yaşında? eşi kim? gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.
Takip et
Yılmaz Erdoğan’ın ilk eşi Sanem Oktar kimdir, mesleği ne?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sanem Oktar, 1970 yılında İzmir’de doğdu. İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Kariyerine 1993 yılında, 3 yıl boyunca Kilit Müşteri Yöneticisi ve Ticari Pazarlama Müdürü olarak görev yaptığı Colgate Palmolive Türkiye’de başladı.

1997 yılında ilk şirketi Tribeca İletişim Danışmanlığı’nı kurdu. İki yıl sonra satış ve pazarlama destek hizmetleri veren Tribal Satış ve Pazarlama Destek Hizmetleri’nin kurucu ortağı olan Oktar, 2000 yılında da veri tabanına dayalı pazarlama şirketi directCom şirketini kurdu.

Yılmaz Erdoğan’ın ilk eşi Sanem Oktar kimdir, mesleği ne?

2002 yılında birebir pazarlama konusunda danışmanlık veren dünyanın önde gelen şirketlerinden Peppers&Rogers’ın Türkiye ofisinin kurucu ortakları arasında yer aldı. 2009 yılında directComm Marketing Group’a odaklanmak için Peppers&Rogers’taki hisselerini sattı.

Oktar, 2011 yılında da Limonsocial sosyal medya ajansını kurdu.

2015’te önde gelen küresel medya yatırım yönetimi grubu GroupM, directComm’un çoğunluk hissesini satın aldı. Oktar, kendisini bir seri girişimci olarak tanımlıyor.

Şu an CRM, Etlinlik, Dijital Pazarlama konusunda entegre pazarlama çözümleri sunan directComm Marketing Group ve Limonsocial şirketlerinde yönetici ortak ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak iş yaşamını sürdürmektedir.

Sanem Oktar, içinde bulunduğu sektörü geliştirmek adına, 2005 yılında kurulan Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği’nin (DPİD) 12 kurucu üyesinden biri oldu ve 2007-2009 yıllarında DPİD Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. İletişim, satış ve pazarlama danışmanlığı konusunda Türkiye’nin belli başlı markaları ile farklı sektörlerde çalışan Oktar, kariyeri boyunca ulusal ve uluslararası birçok farklı marka ile çalıştı.

Yılmaz Erdoğan’ın ilk eşi Sanem Oktar kimdir, mesleği ne?

İmza attığı çok sayıda proje ise çeşitli yarışmalar ile ödüllendirildi. 2010 yılından beri aktif bir üyesi bulunduğu Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nde (KAGİDER) kadının güçlenmesi konusunda gönüllü mentör, lider ya da katılımcı olarak pek çok projede yer aldı. Mayıs 2015 ‘te KAGİDER Başkanlığına seçildi. Türkiye’nin G20 Dönem Başkanlığında kurulan Women20/Kadın20 (W20) Açılım Grubu Organizasyon Komitesi üyesidir. Oktar evli ve iki kız çocuk annesidir.

Altına imzasını attığı çok sayıda başarıl projeler neticesinde yarışmalar ile ödüllendirilmiştir. 2010 yılından beri aktif üyesi olduğu Türkiye Kadın Girişimciler Derneği bünyesinde lider ve katılımcı olarak yer aldı. pek çok projede yer aldı. 2015 yılında KAGİDER Başkanlığına seçildi, Ülkemizin G20 Dönem Başkanlığında kurulan Women20/Kadın20 (W20) Açılım Grubu Organizasyon Komitesi üyesidir.

Yılmaz Erdoğan’ın ilk eşi Sanem Oktar kimdir, mesleği ne?

DEVA Partisinde İletişim ve Tanıtım Başkanlığı görevindedir.

Yılmaz Erdoğan’ın ilk eşi Sanem Oktar kimdir, mesleği ne?

1993 yılında oyuncu Yılmaz Erdoğan ile evlenmiş bu evliliği 1998 yılında son bulmuştur. Bu evliliğinden Berfin Erdoğan isminde bir kızı vardır. Daha sonra ikinci evliliğini yapmış, bu evliliğindende bir kızı vardır.

Yılmaz Erdoğan’ın ilk eşi Sanem Oktar kimdir, mesleği ne?

İkinci evliliğini ise Malezyalı telekomüniskasyon şirketi Maxis’e CEO olarak atanan Gökhan Öğüt ile gerçekleştirmiştir. Bu evliliğinden de bir kızı vardır.

Yılmaz Erdoğan’ın ilk eşi Sanem Oktar kimdir, mesleği ne?Yılmaz Erdoğan’ın ilk eşi Sanem Oktar kimdir, mesleği ne?Yılmaz Erdoğan’ın ilk eşi Sanem Oktar kimdir, mesleği ne?

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.