Yıllardır Duvarsız Yaşadıkları, Yan Bina Yıkılınca Ortaya Çıktı

Avcılar’da, kentsel dönüşüm kapsamında yıkılan bina ortaya ilginç bir görüntü çıkardı. Duvarı olmayan bitişik binadaki dairelerin odaları sokaktan görünür hale geldi.

1999 depreminde İstanbul’un en çok hasar gören bölgesi olan Avcılar’da yıllardır devam eden yenileme çalışmalarında ilginç görüntüler ortaya çıkıyor. Yenilenmesine karar verilen 4 katlı bina için harekete geçen bin inşaat şirketi binayı yıktı.

“BOYA BADANASINI BİLE YAPACAĞIZ”

Ancak bu binanın yıkılması ile birlikte bitişikteki binanın dış duvarının olmadığı ortaya çıktı. Böylece sokaktan geçenler evlerin odalarını hatta banyolarını bile görmeye başladılar. Ne yapacaklarını şaşıran daire sahipleri inşaat firmasının kapısını çaldı. Firma olayda kendi kusurları bulunmamasına rağmen mağdur vatandaşlara evlerini onarma sözü verdi. Müteahhit firmanın mühendisi Lokman Arslan, olayla ilgili olarak “Bu binanın sahibi üst katta duvar ördürme yerine yıktığımız binanın duvarını kullanmış. Biz binayı yıkınca da ortaya böyle nahoş bir durum ortaya çıktı. Biz komşularımızın mağdur olmaması için duvarlarını ördürüp, boya-badanasını yapıp teslim edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı