Yıllar Sonra Döndüğü Memleketinde “Olmaz” Denileni Yaptı

Yıllarca Almanya’da yaşayan Hüseyin Dilsiz, memleketi Rize’de yakınlarının “Yapamazsın” şeklindeki uyarılarını dikkate almadı ve kaktüs yetiştirmeyi başardı.

Rizeli Hüseyin Dilsiz, okullarda ders olarak okutulacak bir başarı hikayesinin altına imza attı. 53 yaşında olmasına rağmen bitmek bilmeyen enerjisi ve çalışma gayretiyle gençlere taş çıkartan Hüseyin amca, yıllarca yaşadığı Almanya’dan döndükten sonra kaktüs yetiştiriciliğine başladı. Hobi olarak başladığı işte bir hayli talep olduğunu gören Hüseyin Amca, işleri daha da büyütme kararı aldı.

Bunun için uygun yer arayışlarına koyulan Hüseyin amca, 300 metrekarelik bir alanı gözüne kestirdi. Burada hayalindeki serayı kuran Hüseyin amca, özenle yetiştirdiği kaktüsleri tüm Türkiye’ye göndermeye başladı. Yakınlarının “Yapamazsın” uyarılarını dikkate almayan ve hayalindeki işi kuran Hüseyin amca, gelen siparişleri adreslerine göndererek emeklerinin karşılığını almaya başladı. Kısa sürede yaptığı satışlardan yatırdığı sermayeyi çıkartan Hüseyin amca, ticarette doğru atılacak adımın ne kadar kazançlı bir iş olduğunu da herkese gösterdi.

RİZE’DE KAKTÜS YETİŞTİRMEK

Yılın her mevsimi yağış alan Rize’de suyu sevmeyen bir bitki olarak bilinen kaktüsü yetiştirmeyi başaran Hüseyin amca, yörede tarımla uğraşanların da dikkatini çekti. Çok sayıda kişi Hüseyin amcanın serasını ziyaret ediyor. Hüseyin amca, uzun yıllar yaşadığı Almanya’da da sebze işine merak salmış ve bu işin eğitimini almış.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı