Yıldız Tilbe’nin Fotoğrafını Paylaşan Snoop Dogg Türkiye’de Konser Verdi mi?

Dünyaca ünlü rapçi Snoop Dogg, Instagram hesabının hikaye (story) kısmında bir takipçisinin yaptığı şarkıcı Yıldız Tilbe'li bir fotoğraf paylaştı. ​Dogg'un bu paylaşımı iki ünlünün hayranları arasında viral oldu. Bu durum üstüne pek çok kişi Snoop Dogg Türkiye konseri verdi mi sorusunu araştırıyor. Snoop Dogg kimdir, daha önce Türkiye'de hiç konser verdi mi ayrıntılar haberimizde.
Takip et
Yıldız Tilbe’nin Fotoğrafını Paylaşan Snoop Dogg Türkiye’de Konser Verdi mi?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD’li rap müzik sanatçısı Snoop Dogg 55 milyon takipçisi olan Instagram hesabında, ‘achenatonn’ isimli kullanıcının oluşturduğu Yıldız Tilbe’li kolajı kendi profilinde hikaye (story) olarak paylaştı.

Dogg’un hikayesini gören bazı Türk takipçiler, “Snoop Dogg’un kariyerindeki zirvesi budur” yorumunda bulundu.

Yıldız Tilbe’nin Fotoğrafını Paylaşan Snoop Dogg Türkiye’de Konser Verdi mi?

SNOOP DOGG KİMDİR?

Asıl adı Calvin Cordozar Broadus, Jr. olan ABD’li rap müzik sanatçısı, sahne adıyla Snoop Dogg olarak biliniyor.

Grammy Ödülü’ne aday gösterilmiş olan albüm yapımcısı ve oyuncu Snoop Dogg, Batı Yakası hip-hop müziği icra eden bir MC ve Dr. Dre’nin keşfettiği isimlerden biri olarak tanınıyor.

Snoop Dogg müziğin dışında çeşitli film ve dizilerde rol almış ve çeşitli televizyon programları sunmuştur.

Cordozar Calvin Broadus, Jr., bilinen adıyla Snoop Dogg, Amerikalı rapçi, aktör ve prodüktör. 20 Ekim 1971’de ABD’nin Kaliforniya eyaletinin Long Beach şehrinde doğmuştur. Annesi tarafından küçükken kendisine ‘Snoopy’ çizgi film karakterini çok sevdiği ve onun gibi giyindiği için Snoopy lakabı takılmış. Bu lakap daha sonra “Snoop Doggy Dogg” olarak müzik dünyasına girmesine yol açtı. 1998’de şarkıcı adını Snoop Dogg olarak değiştirdi. Fakat hala diğer şarkıcılar tarafından Snoop Doggy Dogg olarak çağrılır.

Yıldız Tilbe’nin Fotoğrafını Paylaşan Snoop Dogg Türkiye’de Konser Verdi mi?

Snoop, liseden mezun olduktan hemen sonra kokain kullanımından hapse girdi. Gençlik zamanlarında kanunla hep başı dertteydi. Evinde, arkadaşı Warren G ile kaba taslak CD’ler yapmıştır. Warren G ise Dr. Dre’nin üvey kardeşiydi. Hazırladıkları kaseti Warren G, Dre’ye verdi ve Dre, Snoop’un tarzını ve rapini değişik bulup beğendi. Dre, Deep Cover adlı filmin soundtrack’ini hazırlarken Snoop Dogg’unda rap söylemesini istedi ve yavaş yavaş Snoop Dogg tanınmaya başlandı. The Cronic piyasaya çıktığı 1992 yılının sonunda Dre single’lar çıkardı ve Snoop’la düet yaptı.

90’lı yıllardaki gangsta rapin miladı sayılan Snoop Dogg, müzik dünyasında gerçekle hayal arasındaki çalışmalarla ortaya çıktı. Dünyada Dr. Dre’nin The Cronic’i sayesinde tanınan Snoop Dogg, rap dünyasında çabuk parlayarak yıldız haline geldi. Aynı zamanda yazdığı şarkılardaki şiddet insanların ilgisini çekti ve Snoop Dogg’un kalıcılığıyla şöhretini arttırdı. 1993 yılında çıkan ilk albümü Doggystyle, şaşırtıcı bir şekilde listelere ilk girdiğinde bir numara oldu. Bu, tüm zamanların çıktığı gün liste başı olan tek albümüydü. “Murder Was The Case” şarkısıyla 1994’ün bir numarası oldu. Çok fazla satış yapan albümü için Quadruple Platinum ödülünü aldı. Bazı nedenlerden dolayı daha albümün kayıt aşamasında hapse giren Dogg, 1994-1995 yılları arasında sicilini temizlemeyi başardı.

DR. DRE KEŞFETTİ

Calvin Cordozar Broadus, bilinen sahne adıyla Snoop Dogg Grammy Ödülü’ne aday gösterilmiş Amerikalı rap müzik sanatçısı, albüm yapımcısı ve oyuncu. Snoop Dogg, Batı Yakası hip-hop müziği icra eden bir MC ve Dr. Dre’nin keşfettiği isimlerden biri olarak tanınmakta.

SNOOP DOGG TÜRKİYE’DE KONSER VERDİ Mİ?

Snoop Dogg, 7 Temmuz 2013 tarihinde İstanbul’da konser verecekti. Fakat ülkemizde yaşanan Gezi parkı eylemleri dolayısıyla Pozitif Live tarafından Vodafone İstanbul Calling kapsamında gerçekleşmesi planlanan bazı etkinlikler iptal edilmişti. Bu sebeple ünlü sanatçı ülkemizde konser veremedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.