adplus-dvertising

Yıldız Tilbe’nin başı hayvan paylaşımıyla belada!

Hayvanlarla alakalı yaptığı açıklamalar yüzünden eleştirilen Yıldız Tilbe adliyeye gitti. Hem ‘şikâyetçi’ hem de ‘şüpheli’ sıfatıyla ifade veren sanatçı, “Mesele hayvan sevmekse 25 adet boa yılanı, 25 adet çakal ve 30 adet sırtlan beslerim” şeklinde konuştu.
Takip et
Yıldız Tilbe’nin başı hayvan paylaşımıyla belada!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sokak köpekleriyle alakalı sosyal medyada yaptığı paylaşım sebebiyle tepki çeken Yıldız Tilbe, geçen cuma günü avukatı Handan Bakbak ile ikinci defa adliyeye gelerek hem ‘şikâyetçi’ hem de ‘şüpheli’ sıfatıyla ifade verdi.

Tilbe, 12 Mart’ta sosyal medya hesabından sokak köpekleriyle alakalı, “Saldıran köpek gruplarına bulundukları bölgenin halkı zehirli et versin, tamamı gebersin, gebersin, insan parçalamak nedir ya’ biçiminde paylaşım yapmıştı.

Yıldız Tilbe’nin başı hayvan paylaşımıyla belada!

KARŞILIKLI SUÇ DUYURUSU

Yıldız Tilbe’nin bu açıklamasıyla alakalı bazı dernekler ve avukatlar ‘suç işlemeye tahrik’ suçlamasıyla savcılığa şikâyette bulunmuştu. Yıldız Tilbe de Leman Sam, Şevval Sam, Ceylan Erdem, Tan Taşçı, Seren Serengil, Arto, Bircan Bali ve Cenk Eren’in de aralarında bulunduğu sanatçılar ve bazı dernekler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

Söylemlerinin farklı bir boyuta çekildiğini ifadesinde söyleyen Yıldız Tilbe, “Benim senelerdir çalıştığım işletmelere tehdit telefonları, yazılı bildirimler, beni koruyanlara hakaretler yönelterek, çalışma hürriyetime kadar haksız eylemlerde bulunarak kısıtlamışlardır. Mesele hayvan sevmekse 25 adet boa yılanı, 25 adet çakal ve 30 adet sırtlan sahiplenip, İstanbul’un muhtelif sokaklarında beslemeyi düşünüyorum. ‘Hayvan sevmekse buyurun sevelim’ demek istiyorum. Türkiye Cumhuriyeti, Yıldız Tilbe’nin sözüyle ne politika yaratır ne de nefret duyar. Türkiye Cumhuriyeti, insanlar ve hayvanlar aleyhine işlem yapmayacak kuvvetli bir devlettir. Başıboş, sahipsiz ve saldırgan sokak hayvanları Türkiye’nin problemidir. Bu konuda şikâyet edenlerin çözüm üretmesi lazım. Duygu ve ifade özgürlüğümün kapsamında söylediğim söz için konuyu başka boyutlara taşıyan herkesten de yasal platformda hesap soracağım” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.