Yıldırım’ın Oy Kullandığı Sandıkta Sürpriz Sonuç!

Ekrem İmamoğlu’nun açık kara kazandığı seçimde, rakibi Binali Yıldırım’ın oy kullandığı sandıktan bile İmamoğlu önde çıktı.

Türkiye’nin nefesini tutup beklediği 23 Haziran seçimleri, Ekrem İmamoğlu tarihi bir zaferle tamamladı. Yüzde 54 oy alıp rakibine 9 puan fark atan İmamoğlu yeniden belediye başkanı seçilirken adayların oy kullandığı sandıklardan da ilginç sonuçlar çıktı. Oyunu eşi ile birlikte Tuzla’da kullanan Yıldırım’ın sandığından rakibi önde çıktı. Yıldırım’ın oy attığı sandıkta İmamoğlu’na 154, kendisine ise 141 oy çıktı. Aynı sandıktan Saadet’e ise 1 oy çıktı. İmamoğlu’nun ise kendi sandığında büyük hakimiyeti oldu. Beylikdüzü’nde oy kullanan İmamoğlu’na kendi sandığından tam 242 oy çıkarken rakibi bu sandıkta sadece 62 oy alabildi.

ERDOĞAN’IN SANDIĞINDAN YILDIRIM ÖNDE ÇIKTI

En çok merak edilen sandıklardan biri de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oyunu attığı sandıktı. Üsküdar’da sandık başına giden Erdoğan’ın sandığından İmamoğlu’na 128, Yıldırım’a ise 161 oy çıktı. İstanbul seçim tarihinin en yüksek oyunu alarak başkan seçilen İmamoğlu’nu rakibi Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kutlaması ise Türk demokrasi tarihinde önemli bir adım olarak yerini aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 17 yıldır her seçim sonrası yaptığı balkon konuşmasını ilk kez yapmaması da dikkat çeken bir diğer gelişme oldu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı