Yıldırım Kaya’dan Donald Trump’a: Hoşt Amerika Puşt Amerika

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, ABD Başkanı Donald Trump’a sert tepki göstererek, “Hoşt Amerika, puşt Amerika sözü bugün de gerçektir” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, Suriye’nin kuzeyine dönük yapılan Barış Pınarı Harekatı ile alakalı olarak şahsi Twitter sayfasında paylaşımlar yapan ve Türkiye ekonomisini tehdit eden ABD Başkanı Donald Trump’a sert yüklendi. Kaya, “Rahmetli Mahsuni’nin sözleriyle cevap vereyim: Hoşt Amerika, puşt Amerika sözü bugün de gerçektir. ” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) basın toplantısı yapan Kaya, Trump’ın mesajlarını okudu ve 68 kuşağının protestolarında çokça kullanılan ‘Hoşt Amerika’ türküsünden alıntı yaptı.

“HOŞT AMERİKA, PUŞT AMERİKA”

Aşık Ferhat yerine ‘Rahmetli Mahzuni’ diyen Kaya, şu sözleri kullandı:

“Rahmetli Mahsuni’nin sözleriyle cevap vereyim: Hoşt Amerika, puşt Amerika sözü bugün de gerçektir. Emperyalistlerin hiçbir vakit, Türkiye Cumhuriyeti devletine, yöneticilerine ne hakları vardır ne de hadleri vardır.”

DENİZ GEZMİŞ’E GÖNDERME YAPTI

Kaya, 6. Filo eylemlerini de anımsatarak şunları kaydetti:

“6. Filo karşısında Denizler nasıl mücadele vermişse, bugün de bize düşen vazife Türkiye’nin bağımsızlığıdır. Ortadoğu’nun barış içinde, kardeşlik içinde yaşamasıdır. Bunun şartı da, İran, Irak, Suriye ve Türkiye’nin beraber hareket etmesinden geçer. Ortadoğu Barış ve İşbirliği Teşkilatı kurulacak, ne Rusya, ne Amerika ne de Çin, bizim topraklarımıza ve bölgemize söz söyleyemeyecek. Ben Trump’a bir defa daha Mahsuni’nin sözünü anımsatıyorum. Devleti yönetenlere de, Trump’ın bu sözlerine sessiz kalanlara da çağrı yapıyorum. Biz Amerikan emperyalizmine karşı mücadelede çok bedeller ödedik, gene öderiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı