Yılbaşı Öncesi TESK’ten Uyarı! Sahte Bilet Tuzağına Düşmeyin

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) tarafından yılbaşı öncesi uyarı geldi. Genel Başkan Bendevi Palandöken, vatandaşları sahte bilet tuzağına düşmemesi için uyardı.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Milli Piyango’nun yılbaşı çekilişi biletlerine yoğun ilgi olduğunu söyleyerek, “Vatandaşlarımız bu sene geçmiş senelerdeki gibi sahte bilet tuzağına düşmemeli. Bilet alırken bayilik ruhsatı ve oda kaydı olan esnafımız tercih edilmeli.” uyarısında bulundu.

BİLETLERİN 3’TE 1’İ SATILDI

Palandöken, yazılı açıklamasında, Milli Piyango’nun yılbaşı biletlerin ortalama 3’te 1’inin şimdiden satıldığına dikkati çekti. Biletlere olan talebin bu alanda yapılabilecek sahtekarlıklara da neden olabileceğini aktaran Palandöken, şunları kaydetti:

“Piyasada yılbaşı biletlerine bu kadar talep olması, önceki senelerde olduğu gibi gene sahtekarların iştahını kabartabilir. Vatandaşlarımız bu sene geçmiş senelerdeki gibi sahte bilet tuzağına düşmemeli. Bilet alırken bayilik ruhsatı ve oda kaydı olan esnafımız tercih edilmeli.”

Palandöken, “korsan” diyerek tabir edilen satıcılara itibar edilmemesi gerektiğine de işaret ederek, biletlerin damga ve kaşesine dikkat edilmesi ile alakalı vatandaşları uyardı.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı