Yıkılma Tehlikesi Olan Bina Boşaltıldı!

İstanbul Maltepe’de seslerin geldiği ve kolonlarında çatlaklar görülen bina boşaltıldı. Bina sakinleri büyük bir korku yaşadı.

İstanbul Maltepe’de bulunan Altayçeşme Mahallesinde 6 katlı Ömeroğlu Apartmanı sakinleri bina girişinde bulunan ambalaj firmasının kapısının sıkıştığını ve içeriden sesler geldiğini fark etti. Bina sakinlerinin yaptığı kontroller sonunda çatlaklar fark edildi. Büyük bir korku yaşayan bina sakinleri Maltepe Belediyesi’ne haber verdiler. Kontrol için Maltepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Haydar Battal geldi. Binanın acil tahliye edilmesini ve mühürlenmesini istedi. Bina tahliye edildi.

BARINMAYI BELEDİYE SAĞLAYACAK

İstanbul Maltepe’de seslerin geldiği ve kolonlarında çatlaklar görülen bina boşaltıldı. Mağduriyet yaşayan apartman sakinlerinin barınmalarını Maltepe Belediyesi karşılayacak.

ÇITIRTILAR DUYDUK

İstanbul Maltepe’de bulunan Altayçeşme Mahallesi’nde 6 katlı Ömeroğlu Apartmanı sakinlerinden Süleyman Ömeroğlu, “Binada ufak bir çatlama meydana geldi, onu tespit ettik. Çatırtılar duyduk. Ona göre belediyeyi çağırdık zabıt tutsunlar diye. Geldiler binayı mühürlediler. Bizi tahliye ettiler. Pazartesi günü de eşyalarımızı boşaltacaklarını söylediler. Binada toplam 10 daire, 2 dükkan var. Bina tamamen tahliye oldu, herkes akrabalarında eş dostlarında kalıyor” dedi. Ambalaj dükkanının sahibi ise şunları söyledi, “ İçeride de çatlaklar varmış kimse söylemiyor. Belki de insanların hayatlarını kurtardık. Ancak kimse bize yardım etmiyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı