Yiğit Bulut, Sosyal Medyadan Ali Babacan’a Meydan Okudu

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut, yeni parti kurma hazırlığındaki Ali Babacan'a "Elimde bazı belgeler var. Seninle istediğin bir televizyon kanalında yarım saat tartışalım mı?" çağrısında bulundu.

Yeni parti kurma hazırlıklarına devam eden Ali Babacan’a sert sözlerle yüklenen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut, bir de çağrıda bulundu. Babacan ile canlı yayında tartışmak istediğini belirten Bulut, “Ben meydan okuyorum, er meydanından kaçılmaz” ifadelerini kullandı.


Ali Babacan, dün yayınladığı bayram mesajında parti kuracaklarını alenen beyan ederek “Türkiye’nin içinde bulunduğu sorunları aşmak için son derece önemli olduğunu düşündüğümüz bu çalışmaları arkadaşlarımızla beraber başlatmış bulunmaktayız” ifadesini kulladı.

“KAÇ MİLYAR DOLARLIK DIŞ BORÇLANMA YAPTIN?”

Siyaset arenasında geniş yankı uyandıran bu sözlere ilk tepki Yiğit Bulut’tan geldi. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Babacan’ı sert sözlerle eleştiren Yiğit Bulut, “Ali Babacan ‘Yeni Türkiye” istiyormuş! Hafızası biraz zayıf galiba! Ben hatırlatayım! Ali Beycim, bakanlığın döneminde kaç milyar dolarlık dış borçlanma yaptın! 10 yıldan fazla! 80 milyar dolar üstü olabilir mi! En düşük! Neden Asya Bankalarını almadın’” diye sordu.

FETÖ VURGUSU YAPTI

Açıklamasının devamında Babacan’a FETÖ vurgusu yapan Bulut, “Ali Beycim, mesela FETÖ’nün bankasını Devlet’e 1,5 milyar dolar zarar verecek şekilde, Ziraat Bankası’na satmaya kalkıştın mı? Sen bunu söylediğin gün fetö’nün bankası borsada yüzde 22 prim yaptı mı? Bunu senden başka kaç kişi biliyordu?” ifadelerine yer verdi.

İşte Yiğit Bulut’un o paylaşımları; 


Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı