adplus-dvertising

Yeşilçam oyuncusu Ertuğ Koruyan öldü!

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşayan bir zamanların meşhur oyuncusu ve sinema sanatçısı Ertuğ Koruyan kalp krizine yenik düştü. Koruyan henüz 76 yaşındaydı.
Takip et
Yeşilçam oyuncusu Ertuğ Koruyan öldü!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ortalama 15 senedir Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Kızılağaç mahallesinde eşi ile beraber yaşayan meşhur tiyatro ve sinema sanatçısı Ertuğ Koruyan, dün akşam saatlerinde kalp krizi geçirerek yaşama gözlerini yumdu.

Ertuğ Koruyan’ın yaşamını yitirdiği haberini Oyuncular Sendikası sosyal medya hesabından “Kıymetli meslektaşımız Ertuğ Koruyan yaşamını yitirdi. Başta ailesi olmak üzere bütün sevenlerine sabır diliyoruz başımız sağolsun” ifadeleriyle duyurdu.

Eşi Serhan Koruyan ise “Ben seni hep bu şekilde mutlu hatırlıycam can yoldaşım, koyverdin gittin ya beni iki elim yakanda bilesin” ifadelerini kullandı.

ÇOK SAYIDA FİLMDE ROL ALMIŞTI

Cümbüşiye, Köyden İndim Şehire, Yarı Şaka Yarı Ciddi, Vay Başımıza gelenler, Gülermisin Ağlarmısın, Köşe Kapmaca, Perihan Abla gibi onlarca dizi ve sinema filmlerinde rol alan Koruyan, sanat hayatına tiyatroyla başlamıştı.

Zeki Alasya, Metin Akpınar ve Kemal Sunal ile beraber sık sık kamera kamera karşısına geçen Koruyan Bodrum’da da sanat çalışmalarına destek vermişti.

Devrimci sanat, çağdaş tiyatro konusunda sendika ve meslek kuruluşlarında görev almış, barış ve demokrasi mücadelesinde demokrat ve muhalif duruşuyla tanınan sanatçı Koruyan bugün Kızılağaç Mahallesi’nde toprağa verildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.