adplus-dvertising

Yeşil Reçete Çetesine Dev Operasyon

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 9 ilde bugüne kadar yakalanmış en yüksek rakamlı yeşil reçete operasyonun altına imza attı. 3 aylık süreçte toplam 665 bin kutu yeşil reçeteli ilaç ele geçirildi.
Takip et
Yeşil Reçete Çetesine Dev Operasyon
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Haziran ayında başlatılan ve Kemalpaşa Cumhuriyet Başsavcısı’nın talimatıyla derinleştirilen yeşil reçete operasyonunda tarihi bir ramak sayılabilecek 430 bin kutu yeşil reçeteli ilaç ele geçirildi. Haziran ayında yapılan operasyonlarda da 235 bin kutu yeşil reçeteli ilaç ele geçirilmişti.

Yeşil Reçete Çetesine Dev Operasyon

İLAÇLARI İHRAÇ EDECEĞİZ DİYE ALDILAR, UYUŞTURUCU OLARAK SATTILAR

Aralarında iş insanlarının da bulunduğu 20 kişiye yönelik yapılan operasyonlar  Samsun, Erzurum, Karaman, Eskişehir, İstanbul, Balıkesir, Van ve Adana’da eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. Gözaltına alınan bu 20 kişinin, ilaç firmalarına sahte belge vererek kendilerini ilaç deposu sahipleri gibi tanıttıkları öğrenildi. İlaç depolarına aldıkları yeşil reçeteli ilaçları, ihraç edeceklerini söyleyen ve sahte belgelerle üretici firmalardan alan şahısların, bu ilaçları yurt içinde uyuşturucu olarak satıkları öğrenildi.

Birçok suçtan gözaltına alınan 20 kişi Bursa İl Emniyet Müdürlüğüne getirildi. Şahısların buradaki ifadelerinden sonra adliyeye sek edileceği öğrenildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.