adplus-dvertising

Yerli otomobil TOGG’un fiyatı ve şarj süresiyle ilgili son dakika açıklaması

Türkiye’nin Arabası ile alakalı en çok merak edilenlerin başında fiyatı geliyor. TOGG’un CEO’su Gürcan Karakaş, fiyatlandırmanın tarihinden bataryasının dolum süresine kadar yerli arabayla alakalı son gelişmeleri anlattı.
Takip et
Yerli otomobil TOGG’un fiyatı ve şarj süresiyle ilgili son dakika açıklaması
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye’nin 60 senelik hayali olan yerli arabayla alakalı merak edilenler yanıtlarını buluyor. Gelinen son noktayı, TOGG’un CEO’su Gürcan Karakaş, Dünya Gazetesi’ne anlattı.

Karataş, yerli arabayla alakalı en çok merak edilen problemin yanıtını da verdi. Fiyatlandırmanın 2022’nin sonu 2023’ün başında belli olacağını belirtti.

C-SUV modelinin kendi sınıfında, Türkiye’de satılan mevcut araçlarla rekabet edecek bir fiyatla piyasaya çıkacağını açıkladı.

30 dakikada yüzde 80 şarj

Yerli arabanın şarj süresi de rekabetçi olacak. TOGG, 30 dakikada yüzde 80 oranında şarj edilecek. Peki, şarj alt yapısı, elektrikli araç kullanımını destekleyecek mi? Karataş, buna “Şarj konusu korku olmaktan çıkacak” diye cevap verdi.

Nüfusun ve trafiğin yoğun olduğu her 25 kilometrekarede bir şarj ünitesi kurmayı planladıklarını belirtti.

Çip krizi TOGG’u etkiler mi?

Araba sektörünü derinden etkileyen tedarik ve çip krizine de değinen TOGG’un CEO’su “Doğru planlama ile yaptığımız rezervasyonlar sayesinde etkilenmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Karataş, elektrikli araç imalatındaki yeni tehlikenin batarya krizi olduğuna dikkat çekti, “Enerjide dışa bağımlılığı kendi bataryamızı üreterek sona erdireceğiz” şeklinde konuştu.

İlk elektrikli SUV aracın 2022 senesi sonunda imalat bandından indirilmesi planlanıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.