adplus-dvertising

Yerli otomobil TOGG tasarım ödülüne laik görüldü!

Çalışmaları hızla devam eden Türkiye'nin yerli otomobili TOGG, iF Design Award tasarım ödülüne laik görüldü. Türkiye bu ödülle mobilite alanında ilk kez ödül almış oldu.
Takip et
Yerli otomobil TOGG tasarım ödülüne laik görüldü!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

TOGG’dan yapılan açıklamaya göre, TOGG tasarım ekibinin 150 bin saatlik çalışması, Pininfarina’nın stratejik ortak olarak iş birliği ve Murat Günak’ın yönlendirmesiyle tasarlanan C-SUV, “Profesyonel Konsept” kategorisinde ödüle layık görüldü.

Uluslararası alanda tasarım mükemmelliği simgesi olarak bilinen ve 1954’ten bu yana verilen iF Tasarım Ödülleri’nde bu sene 52 ülkeden 10 bine yakın ürün ve proje yarıştı. 21 ülkeden 98 bağımsız jüri mensubu, dünyanın en iyi tasarımlarını belirlemek için kapsamlı bir değerlendirme yaptı.

“ÖZGÜN TASARIMIMIZLA GURUR DUYUYORUZ”

Açıklamada görüşlerine yer alan TOGG Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş, iF Design Award’da ödüle layık görülmekten gurur duyduklarını söyleyerek, şunları kaydetti:

“Tasarım hedeflerimizi ve aracımızın teknik tanımını kullanıcı içgörülerinden yola çıkarak gerçekleştirdik. Hem başlangıçta yerli ve yabancı 18 olan tasarım evi sayısının 3’e indirilmesinde hem nihai tasarım temasının oluşumunda hem de bu temayı 3 boyutlu hale getiren Pininfarina’nın seçimi sürecinde, yakın zamanda Tasarım Lideri olarak ekibimize katılan, dünyaca meşhur tasarımcımız Murat Günak’tan destek aldık. Kültürümüzden ilham alarak geliştirdiğimiz ve şu ana kadar 27 AB ülkesi ile Çin, Japonya ve Rusya’da tescillediğimiz özgün tasarımımızın, böylesine özellikli bir ödülle taçlandırılması bizleri daha iyisini yapmak konusunda yüreklendiriyor.”

Verilen bilgiye göre, TOGG, 2030 senesine kadar ortak platformda elektrikli ve bağlantılı 5 farklı model üretecek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.