Yerli Maldivlere Günde 35 Bin Kişi Gidiyor!

Tertemiz suyu ve eşsiz kumsalı ile turistlerin büyük ilgisini gören Salda Gölü'ne günlük ziyaret sayısı 35 bini bulmaya başladı.

Yerli Maldivlere Günde 35 Bin Kişi Gidiyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Salda Gölü’ne akın akın turist gidiyor… Burdur sınırları içinde yer alan ve tertemiz suyu ile eşsiz kumsalı ile ünlü tatil cenneti Maldivleri hatırlatan göle yerli ve yabancı turistler büyük ilgi gösteriyor. Öyle ki özellikle hafta sonlarında göle gelen turist sayısı 35 bini buluyor.

Bölgenin son dönemde popüler olmasıyla birlikte özellikle yerli turistlerin favorisi haline gelen gölün çevresinde bulunan esnaf da durumdan oldukça memnun. 7 bin nüfuslu Yeşilova ilçesinin ziyaretlerle nüfusu 5 katını geçiyor. Sadece geçen pazar günü kumsala 2 bin araçlık giriş olduğunu belirten Belediye Başkanı durumdan memnun. Konu ile ilgili konuşan Veyis Baysal, kurumlarının çalışan ve bütçesinin nüfuslarına göre belirlendiğini belirterek bazı durumlarda hizmetlerinde aksaklıklar yaşanabildiğini dile getirdi.

EVLERİNİ GÜNLÜK KİRAYA VERİYORLAR

Açıklanan verilere göre bu yıl Burdur’a gelen turistlerin yüzde 66’sı gölü ziyaret etmiş. Düğün fotoğrafları için de uğrak noktalardan biri haline gelen Salda’nın çevresinde çarpık yapılaşmaya ise asla izin verilmiyor. Bazı vatandaşlar ise evlerini günlük kiraya vererek hem turistlere hizmet ediyor hem de ciddi bir kazanç kapısı yakalamış oluyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.