Yenibosna’daki Bahtiyar Akçay’ın korkunç ölümünde ağlayarak savunma yaptı: Akıl sağlığım yerinde. Ancak psikolojim iyi değil

İstanbul Yenibosna’da 2021 senesinde 6 kurşunla vurulan Bahtiyar Akçay’ın (51) cesedinin halı fabrikasındaki kuyuya atıldığı ve üstünün betonla kapatıldığı olaya ilişkin maktulün yakın arkadaşı tutuklu sanık Nadir Ün’ün cezai ehliyeti tam çıktı. Nadir Ün ağlayarak yaptığı savunmasında, “Benim akıl sağlığım yerinde. Ancak psikolojim iyi değil. Pandemi sürecinde de yeterli sağlık desteği alamadım. Maktulün olay esnasında hakareti sebebiyle anlık öfke patlaması yaşadım” diyerek konuştu.

Yenibosna’daki Bahtiyar Akçay’ın korkunç ölümünde ağlayarak savunma yaptı: Akıl sağlığım yerinde. Ancak psikolojim iyi değil

Bakırköy 24. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Nadir Ün ve avukatı katıldı.Mahkeme başkanı duruşmada Adli Tıp Kurumu 4. İhtisas Kurulu’nun hazırlamış olduğu rapora göre Nadir Ün’ün cezai ehliyetinin tam olduğunu söyledi.

"OLAY ANLIK ÖFKE PATLAMASI NEDENİYLE YAŞANDI"

Nadir Ün savunmasında, "Ben pandemi nedeniyle ilaçlarımı yazdırıp alamadım. Benim akıl sağlığım yerindedir fakat 12 Eylül döneminde bana işkence ve edep dışı davranışlarda bulunulduğundan psikolojim iyi değildir. Pandemi sürecinde de yeterli sağlık desteği alamadım. Maktulün olay esnasında hakareti sebebiyle anlık öfke patlaması sebebiyle meydana gelen bir olaydır" şeklinde konuştu. Sanık Ün’ün savunması yaptığı sırada ağladığı da görüldü. Mahkeme eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

İDDİANAMEDEN

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca gerçekleştirilen iddianamede maktul Akçay’ın HTS kayıtları incelendiğinde halı fabrikasına giriş yaptığı fakat çıkış kaydına rastlanılmadığı bilgisine yer verildi.

Bunun üstüne şüphe üstüne fabrikada yapılan arama çalışmalarında kümes içerisindeki kuyuya ait beton kapaklar kırılarak açıldığı, kapağın hemen altında genişçe atık su kuyusu olduğu, suyun yüzeyinde, kapağın altında kalacak biçimde beyaz renkli naylon çuval içerisinde maktul Bahtiyar Akçay’ın cesedine ulaşıldığı söylendi.

Sanık Nadir Ün’ün ‘Kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis, 'Ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma yahut taşıma yahut bulundurma' suçundan ise 1 seneden 3 seneye kadar hapsini istedi. Diğer sanık için de 'Suç kanıtlarını yok etme, gizleme yahut değiştirme' suçundan 6 aydan 5 seneye kadar hapsi talep edildi.

Yenibosna’daki Bahtiyar Akçay’ın korkunç ölümünde ağlayarak savunma yaptı: Akıl sağlığım yerinde. Ancak psikolojim iyi değil

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın