Kahramanmaraş'ta 'Et Yiyen Örümcek' Paniği!

Kahramanmaraş'ta bir eve giren 15 santimetre uzunluğundaki et yiyen örümcek, ev sahipleri tarafından öldürüldü.

Kahramanmaraş'ta 'Et Yiyen Örümcek' Paniği!
Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesi Yeniköy Mahallesi'nde, 78 yaşındaki Fatma Demirel'in evine giren, 'Et Yiyen Örümcek' olarak bilinen böcek paniğe neden oldu. Sarı Ömer olarak da bilinen örümceği gören 78 yaşındaki kadın, böceği akrep sanarak öldürdü.Yaşlı kadın 15 santimetre uzunluğunda olan böceği öldürdükten sonra komşularına gösterince gerçeği öğrendi.

MUHTARDAN VATANDAŞLARA UYARI

Köyün muhtarının araştırmaları sonucunda et yiyen örümcek olduğu anlaşılan canlının, tehlikeli bir tür olduğu vatandaşlara anlatıldı. Yeniköy Mahallesi muhtarı, mahalle sakinlerini bu konuda uyararak, bu örümceğin saldırgan bir tür olduğunun altını çizdi.

ET YİYEN ÖRÜMCEK (SARI ÖMER) NASIL ANLAŞILIR?

Et yiyen böcek ve Sarı Ömer olarak da bilinen bu örümcek türü özellikle büyük boyutuyla dikkat çekiyor. Genellikle kurak yerleri seven bu böcek İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri'nde görülmektedir. Tehlikeli bir tür olan et yiyen örümcek, et ile beslenir ve insan sağlığı açısından tehlikelidir. Akrep ile beslenen bu böcekler, uzun bacaklara ve kafa kısmında iki tane kıskaca sahiptir, açık kahverengi bir yapıdadır.
Kahramanmaraş'ta 'Et Yiyen Örümcek' Paniği!
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın