adplus-dvertising

Yenice’de sel suları çekildi, heyelan korkusu başladı

Karabük’ün Yenice ilçesinde sel suları çekilirken, vatandaşlarda heyelan korkusu başladı. Heyelan riski taşıyan bölge, dron ile havadan görüntülendi.
Takip et
Yenice’de sel suları çekildi, heyelan korkusu başladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yenice ilçesinde yağmurun azalması ve ekiplerin çalışmaları sonucunda sel suları iyice çekildi. Suların çekilmesi ilçe merkezine bir nebze olsun nefes aldırırken, bu defa heyelan riski vatandaşı tedirgin ediyor. Ağaçlık alanlarda günlerdir yağmur alan toprak doyuma ulaştı. Yumuşayan toprak, ilçeye bağlı yolların bazı bölümlerinde yola döküldü. Çamyolu-Grupyolu mevkiinde bulunan otoyolda da asfaltın bir kısmı çöktü. Yoldaki göçükten dolayı araçlar temkinli geçmek mecburiyetinde kalıyor. Risk taşıyan alanlar dron ile havadan da görüntülendi.

“Sel suları düne göre azalma gösterdi ancak bu sefer heyelan korkumuz başladı”

Sel sonrası meydana gelen heyelanlarla alakalı konuşan Şenol Ayan, “O gün çok büyük bir korku yaşadık. Yolu heyelan aldı. Çay Mahallesi bizim evlerin bulunduğu bölge ve duvar yıkıldı. Evlerimize su yaklaştı ve hala risk altında bizim evlerimiz. Yağmur da yağmaya devam ediyor. Yani biz şu anda korku içindeyiz. Bu konuda devletimizden bir yardım bekliyoruz. Sel suları düne göre biraz çekildi, azalma gösterdi ancak bu sefer heyelan korkumuz başladı. Toprak suya doydu, heyelan olmaya başladı. Artık biz ne yapacağımızı şaşırdık” şeklinde konuştu.

Yenice’de sel suları çekildi, heyelan korkusu başladı

“Gece korkumuzdan evlerimizde yatamıyoruz”

Heyelan yaşanan bölgelerin risk yarattığını söyleyen Yazıköy azası İsmet Ayan, “Yolu sel aldı, mahallemiz riske girdi. Su çekildiği halde yollar göçmeye başladı. Devlet büyüklerimizden acilen tedbir alınmasını istiyoruz. Şu anda araçlar zor geçiyor. Risk büyük, mağduruz. Gece korkumuzdan evlerimizde yatamıyoruz” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.