Trump’ın yardımcısı Pence başkanlığa aday

ABD’de 2024 seçimleri için aday adaylığı ilanları hız kazandı. ABD Başkanı Joe Biden ve selefi Donald Trump’ın sonrasında, Trump’ın yardımcısı Mike Pence de Cumhuriyetçi Parti adaylığına talip oldu. Pence, “Farklı zamanlar farklı liderlik gerektirir” sloganıyla kampanyasını başlattı.

Trump’ın yardımcısı Pence başkanlığa aday

ABD Başkanlığı için yarış kızışmaya başladı. Başkan Joe Biden ve selefi Donald Trump'ın sonrasında, Trump'ın yardımcısı Mike Pence de Beyaz Saray yarışına ismini yazdırdı.

Pence, eski başkanına karşı aday adayı olan ilk başkan yardımcısı olarak ABD tarihine geçti. Adaylık videosunda, "Farklı zamanlar farklı liderlik gerektirir" mesajı verdi. Öte Yandan videoda artık resmen rakibi olan Donald Trump'ın isminin geçmemesi dikkat çekti.

Pence'in Cumhuriyetçi Parti'deki rakipleri oldukça güçlü. Karşısında eski Başkan Trump'ın yanı sıra Florida Valisi Ron Desantis, eski BM Daimi Temsilcisi ve Güney Karolina Valisi Nikki Haley ve eski New Jersey Valisi Chris Christie var.

Demokrat Parti tarafındaysa şuana kadar ABD Başkanı Joe Biden ve eski Başkan John F. Kennedy'nin yeğeni Robert F. Kennedy Jr. aday adaylıklarını duyurdu.

Trump’ın yardımcısı Pence başkanlığa aday
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın