Toyota C-HR 2024 Hibrit Otomobil Tanıtıldı

Yeni Toyota C-HR 2024 hibrit otomobil tanıtıldı. Kendisi de bataryaları da Türkiye'de üretilen ilk şarj edilebilir hibrit otomobilin tüm detayları ve Türkiye satış fiyatı haberimizin devamında...

Toyota C-HR 2024 Hibrit Otomobil Tanıtıldı

Yeni Toyota C-HR 2024 hibrit otomobil tanıtıldı. Kendisi de bataryaları da Türkiye'de üretilen ilk şarj edilebilir hibrit otomobilin tüm detayları ve Türkiye satış fiyatı haberimizin devamında...

TOYOTA C-HR 2024 FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Yine plug-in olan yeni crossover, çevresel etkiyi azaltmak amacıyla akülerin aynı fabrikada montajıyla Türkiye'de üretilecek.

Toyota, Türkiye'nin Sakarya merkezinde "on tap" versiyonuyla üretilecek yenilenen hibrit crossover C-HR 2024'ün üretim bandına başladı. Japon şirket, Toyota'nın Avrupa'da şarj edilebilir araç üretimini memnuniyetle karşılayan ilk şirket olması amacıyla merkezin tamamını yeni teknolojiler ve makinelerle yenilemek için 300 milyon Euro'nun üzerinde yatırım yaptı. 

Garip gelebilir ama şarjlı veya elektrikli araçlar her zaman ilgili pillerle aynı üretim tesisinde gün ışığına çıkmıyor. Pek çok marka, pil üretimini hem coğrafi hem de yasal/siyasi açıdan az çok avantajlı bölgelerde stratejik olarak konumlanmış uzmanlaşmış merkezlere taşımaya karar verdi. 

Toyota bunun yerine, özellikle Avrupa için yeni Toyota C-HR'yi doğuracak olan süreci doğrudan fabrikada içselleştirmeyi seçti. Üretimi artırmak ve CO2 emisyonlarını sistematik olarak azaltmak için belirlenen hedef yılda 75 bin adettir. Bu seçim aslında akülerin uzman bir merkezden araçtaki kurulum yerine taşınması sürecini ortadan kaldırmayı mümkün kılacaktır. Bu aynı zamanda kalite kontrolünü artırmamıza ve dolayısıyla son müşteriye yansıyan üretim maliyetlerini azaltmamıza da olanak tanıyacak.

Toyota Motor Avrupa Başkanı ve CEO'su Yoshihiro Nakata şunları söyledi: " Yerel olarak monte edilmiş bataryalara sahip bir plug-in hibrit varyant üretme yeteneği, Toyota'nın çoklu teknoloji teklifini, 2035 yılına kadar Avrupa'daki araç yelpazesi genelinde CO2 emisyonlarını %100 azaltma hedefine doğru genişletecektir."

Tamamen yeni olan Toyota C-HR 2024, ilk baskı ve yeniden şekillendirmeyle elde edilen harika sonuçları kopyalamayı hedefliyor . Avrupa pazarına uygun boyutlara (4,35 m uzunluk) ve tamamı elektrikli motorlara sahip, stratejik açıdan ilgi çekici bir otomobil. 

1,8 litre (140 hp) veya 2,0 litre Atkinson çevrimine (197 hp) sahip ünlü tam HEV hibrit versiyonuna ek olarak , ikincisinin AWD-i akıllı dört tekerlekten çekişli versiyonunu da sunuyor. Daha sonra, 152 hp 2.0 benzinli motoru 163 hp'lik yeni bir elektrik motoruyla birleştirerek toplam 223 hp güç üreten daha teknolojik PHEV versiyonuna ulaşıyoruz. 13,8 kWh batarya sayesinde sıfır emisyonla 66 km’ye kadar menzil sağlıyor. 

Fiyatlar 1.8 Aktif donanım için 35.700 Euro'luk tabandan başlayarak GR Sport Premiere donanım için maksimum 51.900 Euro'ya kadar çıkıyor.

Toyota C-HR Türkiye Fiyat Listesi

1.8 Hybrid Passion - 1.800.000 TL

1.8 Hybrid Passion X-Sport - 1.980.000 TL

1.8 Hybrid Passion X-Style - 2.080.000 TL

Toyota C-HR 2024 Hibrit Otomobil Tanıtıldı

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın