Renault Twingo elektrikli modeli göründü! Ucuz ama konforlu

Renault Twingo elektrikli otomobil modeli ortaya çıktı. Zümrüt yeşili rengiyle görülen aracın fiyatı çok ucuz, ama özellikleri dev! İşte detaylar...

Renault Twingo elektrikli modeli göründü! Ucuz ama konforlu

Renault Twingo elektrikli otomobil modeli ortaya çıktı. Zümrüt yeşili rengiyle görülen aracın fiyatı çok ucuz, ama özellikleri dev! İşte detaylar...

Renault, yeni nesil elektrikli Renault Twingo için yepyeni konseptin resimlerini ve ayrıntılarını yayınladı ve 2026'da satışa çıktığında Avrupa'nın en ucuz elektrikli araçlarından biri olacağını açıkladı.

Otomobili geliştiren yeni Renault EV bölümü Ampere, 1992'de satışa çıkan orijinal Renault Twingo'dan büyük ölçüde etkilenen, pille çalışan küçük hatchback'in Avrupa'da 20.000 €'dan (33.000 $) daha düşük bir fiyata satılacağını söylüyor.

33 BİN DOLARDAN UCUZ ELEKTRİKLİ OTOMOBİL: RENAULT TWINGO

Renault (veya Ampere), 10kWh/100km ile sınıfının en iyisi verimliliği sunması dışında tüm teknik özelliklerini açıklamadı ancak yeni Twingo'nun piyasaya sürüldüğünde "oyunu değiştirecek" olacağının sözünü verdi.

Fransız firma ayrıca bir sonraki Twingo'nun, 2023'te satılan herhangi bir elektrikli araçla karşılaştırıldığında kullanım ömrü boyunca yüzde 75 daha düşük CO2 emisyonu sağlayacağını iddia ediyor.

Küçük boyutları sayesinde yeni Renault Twingo, Avrupa'daki ortalama otomobille karşılaştırıldığında yüzde 20 daha az yer kaplıyor ve kentsel ortamda manevra yapmayı ve park etmeyi kolaylaştırıyor.

Ampere'nin ana şirketi değil de onu geliştirmesinin nedeni, yeni bağımsız şirketin yalnızca elektrikli araçlara ve yazılıma odaklanacak olması ve küçük hatchback'i şu anda yalnızca Çinli üreticilerin yönetebileceği bir zaman ölçeğinde hızla geliştirmesine olanak sağlamasıdır.

Renault'nun mevcut CMF-BEV mimarisini (AmpR Small platformu olarak yeniden adlandırıldı) temel alacak olan 2026 Twingo'nun, hem gelecek yıl çıkacak Renault 5 hem de yeni nesil Nissan Micra ile birçok teknolojiyi paylaşması bekleniyor. .

Twingo platformundan üçüncü veya dördüncü bir küçük otomobil de üretilebilir; Renault CEO'su Luca de Meo, otomobil üreticisinin Twingo'nun geliştirme maliyetlerini paylaşmak için diğer markalarla görüşmelerde bulunduğunu açıkladı.

Yeni Renault Twingo, 2026 yılında geldiğinde yeni Citroen e-C3, tamamen elektrikli Fiat Panda ve Volkswagen ID.1 gibi modellerin yanı sıra Hyundai ve Kia tarafından hazırlanan giriş seviyesi EV'lerle rekabet edecek.

Bundan önce Renault, 2024'te daha büyük R5 hatchback'ini, ardından 2025'te R4 SUV'yi piyasaya sürecek.

Renault'nun şu anda Avrupa'nın en ucuz elektrikli aracı olan Dacia Spring EV'nin sübvansiyonlardan önce sadece 17.300 (A29.000 $) fiyatına itiraz edip etmeyeceği konusunda henüz bir bilgi yok.

Renault Twingo elektrikli modeli göründü! Ucuz ama konforlu

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın